Logo

3 Лютого 2017, 10:00

На сміттєзвалищі поблизу Івано-Франківську збудують біогазову установку

КП "Полігон" відкрив пропозиції від інвесторів які хочуть проводити дегазацію сміттєзвалища з виготовленням електроенергії.

zorg

За словами директора КП "Полігон" Юрія Мороза, однією з основних проблем є накопичення газів на сміттезвалищі. Це небезпечно, адже може трапитись надзвичайна ситуація така, як була минулоріч  у Львові, пише Бліц-Інфо.

"В травні ми плануємо включити сортувальну лінію і для її забезпечення енергією потрібна робота біогазової установки. Окрім того, в майбутньому ми очікуємо надходження коштів від роботи установки",- пояснив Юрій Мороз.

Свої пропозиції на конкурс подали дві фірми: ВАТ "ЛНК" (Київ) та ТОВ «КЛІАР ЕНЕРДЖІ» (Черкаси).

Обидві компанії подали конкурсній комісії пакет документів. Варто зауважити, що "ЛНК" не надала довідку про відсутність судових справ, проте цю інформацію омісія перевірить у реєстрі.

В той же час ТОВ «КЛІАР ЕНЕРДЖІ» пішла ва-банк і вже провела геологічні дослідження та уклала з "Обленерго" договір на прокладання електроліній до полігону ТПВ.

Юрій Мороз також наголосив присутнім, що вивчаючи наперед хто подав документи, члени комісії знайшли в ЄДР "цікаву" інформацію про одну з компаній. Тож тепер комісія дуже ретельно перевірятиме все. рішення повинні прийняти сьогодні до кінця дня.

Обидві компанії запевняли комісію у своїй спроможності працювати, демонстрували безліч документів від підрядників та компаній з якими співпрацюють та розповідали про свій досвід.

Заступник директора ТОВ «КЛІАР ЕНЕРДЖІ» запевнила, що її компанія готова вкласти у будівництво установки 50 млн.грн. і встановити її до 1 травня. В той же час директор компанії "ЛНК" розповів, що вартість їхньої установки близько півтора мільйони євро. Що ж стосується термінів будівництва, то пояснив, що найшвидше її можна встановити за 6 місяців, а ті хто обіцяє швидше - обманює.