Logo
3 Березня 2017, 14:30

На українських вокзалах касирів замінять автомати для продажу квитків

Українські залізниці збираються встановити в цьому році автомати для продажу квитків на залізничних вокзалах. Обіцяють навіть використовувати більш сучасні технології, ніж ті, що застосовуються на терміналах в Європі.

автомат

Про це повідомив голова правління компанії Войцех Балчун.

Європейський досвід показує, що автомати самообслуговування дозволяють зменшити кількість кас, черги в них, знизити корупцію, підвищити швидкість продажу квитків. А скорочення штату співробітників зменшує витрати залізниці на зарплату. Також скорочення кас дозволяє вивільняти частину площі вокзалу, яку здають в оренду торговельним закладам, і це приносить вокзалам значний прибуток.

 Користуватися терміналами, як правило, досить просто. А вартість квитка, придбаного через автомат самообслуговування, нижче, ніж у касі. Це стимулює пасажирів використовувати термінали. Вони дуже популярні в Європі, і в ряді країн, наприклад, у Німеччині зустрічаються навіть на маленьких станціях. Експерти вже прогнозують терміналам самообслуговування велику популярність і в Україні. Для багатьох пасажирів вони зроблять купівлю квитків більш комфортною.

Нещодавно, як відомо, Укрзалізниця запустила й мобільний додаток для купівлі квитків.