Logo

25 Квітня 2015, 16:15

Найпопулярніша київська вистава вирушає на театральний фестиваль до Івано-Франківська

Одна з найрезонансніших театральних вистав теперішнього столичного сезону – «Сталкери» (Молодий театр) – запрошена на театральний фестиваль, який відбудеться в Івано-Франківську.

вітовська

Назва форуму – глобальна: The theatre time (ЧАС ТЕАТРУ).

В розмові з Cultprostir художній керівник Івано-Франківського театру імені Івана Франка Ростислав Держипільський (він же очільник і координатор «The theatre time») зізнався:

 - Цей новий театральний форум, який розгорнеться на Заході України з 17 по 24 травня – абсолютно оновлена версія проекту, який у нас раніше проводився під назвою «Прем’єри сезону». Як ви розумієте, новий час -- чекає нового театру. А новий театр завше відгукується на гострі і актуальні виклики часу… Отже, ми і вирішили зосередитись саме на такому багатовимірному словосполученні (хотілось би, щоб згодом це був вже сталий фестивальний бренд) -- The theatre time. «Час театру» хоча би у тому, що останнім часом Україна відкриває нову талановиту драматургію, режисуру. З’являються прекрасні молоді актори: як у Києві так і у інших містах. «Час театру» – це також наше усвідомлення, що справжнє мистецтво може сьогодні протистояти і свавіллю масової культури, і навіть зовнішній агресії… Наш «Час театру» не передбачає якихось вікових або ж «історичних» обмежень у афіші. На мій погляд, мистецтво театру унікальне саме тим, що завжди дає змогу для діалогу – між різними театральними епохами і їх представниками. Адже «час театру» – це вічність: це мить і сьогодення. Тому і на наш форум запрошені як актуальні модні театральні тренди, так і майстри вітчизняної сцени…

За словами пана Держипільського, афіша нового театрального форуму передбачає цікаві сценічні досягнення не лише західного регіону нашої країни, але й успішні вистави з інших українських міст. Зокрема Київ цьогоріч презентуватиме дійсно одну з найпопулярніших вистав сезону, на яку неможливо придбати квитки, це саме «Сталкери» у Молодому театрі (спільний проект з «Золотими Воротами»), де головну роль грає Ірма Вітовська. Вистава створена на основі сучасної п’єси Павла Ар’є «Баба Пріся». А Вітовська втілює на сцені образ 86-літньої поліської бабці.

На думку очільника The theatre time, пана Держипільського, «Сталкери» для фестивалю мають подвійне значення, адже крім того, що це цікава сучасна постановка, сама актриса провела своє дитинство саме у Франківську, отож для неї це буде неабиякий творчий іспит: оцінка земляків, рідних, близьких, знайомих.

У фестивальній афіші The theatre time – і одна з кращих українських драматичних вистав нового часу: «Лісова пісня» Львівського театру імені Леся Курбаса (режисер Андрій Приходько).

Львів’яни також презентують на The theatre time – «Катерину», «Божевільну» (Театр імені Марії Заньковецької). Корифеї театру – Федір Стригун та Таїсія Литвиненко в рамках форуму поспілкуються зі своїми шанувальниками, проведуть творчі зустрічі.

Ще одна західна перлина у фестивальній афіші – «Дівка», поставлена у Львівському театрі імені Лесі Українки режисером Олексієм Коломійцевим. Це відвертий, дещо провокативний театральний експеримент на основі п’єси Івана Котляревського «Наталка-Полтавка».

В свою чергу Івано-Франківський театр покаже в рамках фесту свою прем’єру, навіяну Котляревським -- «Енеїду». Ця постановка, на думку критиків, вже встигла стати не тільки регіональною, але й всеукраїнською театральною подією, оскільки вистава сценічними засобами гостро віддзеркалює події і тривоги нашого воєнного сьогодення…

У фестивальній афіші плануються також цікаві проекти з Тернополя, Чернівців, відбудуться майстер-класи, круглі столи, творчі зустрічі з відомими акторами та театральними критиками.

Особливий пункт у програмі – подорож фестивальної спільноти місцями ранньої творчої слави геніального українського режисера Леся Курбаса.