Logo
16 Січня 2016, 16:00

Найпопулярніші пам'ятники та скульптури в Україні (ФОТО)

Вулиці України наповнені численними архітектурними та історичними пам'ятками. Іноді серед класичних зустрічаються досить незвичайні екземпляри. Найцікавіші з них, звичайно ж, не залишаються без уваги, викликаючи бажання відвідувати їх знову і знову. Сьогоднішня добірка пропонує познайомитися з найпопулярнішими пам'ятками України. Ви зможете побачити, на що здатні руки і уява українських скульпторів.

 

Пам'ятник Ільфу і Петрову «12-й стілець»

(вул. Дерибасівська, м. Одеса)

Охочих подивитися на цей легендарний монумент завжди багато. Пам'ятник зроблений у вигляді стільця, вам неодмінно захочеться присісти на нього після того, як ви вистоїте в довгій черзі.

1

Пам'ятник маленькій канатохідці

  (вул. Струтинського, м. Київ)

Вуличниймонументюноїакробаткинеспроставстановлений в одномуз висотнихрайонів столиці. Цей пам'ятникповинен служитиприкладом, що нагадує про необхідністьзнайти балансв сучасному світі.

 2

Пам'ятник футбольному м'ячу

(парк ім. Шевченка, м. Харків)

Символ харківського футболу стоїть на тому місці, де колись збиралися шанувальники спорту для того, щоб обговорити останні новини. У церемонії відкриття двотонного бронзового м'яча взяв участь сам Блохін, який забив свій 200-й м'яч саме в першій столиці України.

 3

Пам'ятник винахідникам гасової лампи

(вул.Вірменська20, м. Львів)

Часи гасових ламп вже давно минули. Однак, відвідавши Львів, можна познайомитися з винахідниками першого штучного освітлення. Тут, біля кафе-музею «Гасова лампа», у бронзі увіковічнені їх фігури.

 4

Пам'ятник галушці

(пл. Соборна, м. Полтава)

Галушки користуються особливою народною любов'ю, не дарма ж Гоголь оспівував їх у своїх творах. Кажуть, що справжні галушки роблять тільки в Полтаві. Тут їх настільки сильно люблять, що присвятили їм цілий пам'ятник.

 5

Пам'ятник деруну

(парк ім. Островського, м. Коростень)

Галушки - далеко не єдине улюблене блюдо українців. Приміром, деруни є традиційним частуванням для Полісся. Тому, в одному з міст Житомирської області, вирішили встановити гранітний монумент, присвячений цій страві.

 6

Скульптура Колобки

(вул. Набережна Леніна, м. Дніпропетровськ)

Цей пам'ятник ще називають «Закоханими колобками», хоч як такої назви у нього немає, так їх прозвали місцеві жителі. Ці веселі ковані фігурки дуже часто можна зустріти на весільних фотографіях, поруч із щасливими нареченими.

 7

Пам'ятник «Друг»

(пр. Карла Маркса, м. Кривий Ріг)

Пам'ятник, присвячений другу, оселився на одній з площ Кривого Рогу. Натхненням для створення бронзової композиції став мультфільм «Жив-був пес». Кажуть, якщо потерти вовку пузо і загадати бажання - воно неодмінно здійсниться!

 8

Скульптура «Їжачок у тумані»

(вул. Рейтарська, м. Київ)

Ще один пам'ятник, присвячений старому радянському мультику, носить назву «Конячка», хоча всі інші звикли називати його «Їжачок у тумані» і ніяк інакше. Кияни настільки сильно люблять цього персонажа, що взимку укутують його в непотрібну дитячий одяг. Напевно, не хочуть, щоб їжачок замерз в очікуванні конячки.

 9

Пам'ятник наплічнику

(вул. Дорошенка, м. Львів)

Це перший в світі пам'ятник, присвячений наплічнику. Він має розмір людини та розташований у дворі географічного факультету одного з львівських університетів. Згідно із задумом автора, цей рюкзак служить символом об'єднання людей різних поколінь і національностей.

 10

Скульптури птахів у парку Київських інтелігентів

(вул. Олеся Гончара, м. Київ)

Один з київських парків наповнений скульптурами різних птахів. Зимородок, ворон, сова, одуд і горобець втілюють в собі певне стан інтелігентів, яких, на думку автора, сьогодні фактично не залишилося.

 11

Скульптура «Сажотрус»

(вул.Староєврейська, м. Львів)

Львівський сажотрус сидить на димоході одного з місцевих ресторанів під назвою «Дім легенд». Під пахвою він тримає циліндр і якщо закинути туди монету, то весь наступний рік вас буде супроводжувати удача.

 12

Пам'ятник сажотрусові

(пл. Миру, м. Мукачево)

Ще один пам'ятник сажотрусові цього поселився на центральній площі одного із закарпатських міст. Прототипом для пам'ятника послужив реальний сажотрус, який довгі роки підтримує у справності труби жителів Мукачева.

 13

Пам'ятник сантехніку

(вул. Кардинала Сліпого, м. Тернопіль)

Бажання висловити подяку всім працівникам водоканалу надихнуло на створення цього пам'ятника. Тернопільський сантехнік - це збірний образ міського водопровідника і своєрідна данина важкій праці.

 14

Пам'ятник водопровідникові

(вул. Ватутіна, м. Черкаси)

Останній пам'ятник, який замикає низку монументів, присвячених працівникам комунальних служб, в народі носить ім'я дяді Васі. Це чавунна скульптура черкаського водопровідника. Він, до слова сказати, єдиний професійний пам'ятник у цьому місті.

 15

Пам'ятник каштанам

(вул. Михайла Грушевського, м. Київ)

Каштан - одвічний символ Києва. Тому, прогулюючись вулицями міста, не дивуйтеся, коли натрапите на бронзову копію цього дерева. Насправді, пам'ятник «каштанам, що розкрилися» символізує відродження і присвячений всім мамам та їхнім дітям.

 16

Пам'ятник бабусі з насінням

(вул. Гірників, м. Комсомольськ)

Приводом для встановлення цього пам'ятника стала довга боротьба місцевої влади зі стихійною торгівлею. Але бабусі, які продають насіння, не здавалися. Сьогодні з цим монументом навіть пов'язана одна прикмета - якщо поряд з ним посидіти до сходу сонця, то весь наступний день торгівля йтиме добре.

 17

Сад скульптур

(вул. Сумська, м. Харків)

Харківський сад скульптур знаходиться в самому центрі міста. Деталізовані композиції були виконані відомим ізраїльським майстром Франко Мейслер. Ці фігури, безумовно, полюбилися жителям Харкова і його гостям.

 18

Монумент «Яйце життя»

(вул. Поліська, смт. Іванків)

Незвичайна бетонна скульптура у формі яйця знаходиться під Києвом на виїзді з Іванкова. Цей монумент символізує життя і родючість землі, яка обов'язково відродиться після важкої«чорнобильської хвороби».

 19

Пам'ятник «Бичку-годувальнику»

(пл.Приморська, м. Бердянськ)

Жителі Бердянська з особливим трепетом ставляться до азовського бичка. Завдяки цій рибі тримається економіка всього Приазов'я. Але вирішальну роль бичок зіграв під час голоду 30-х років і в післявоєнний час, врятувавши життя тисячі людей.

 20

Пам'ятник огірку

  (вул. Шевченка, м. Ніжин)

Ніжинський огірок став першим пам'ятником овочу в усій Україні. Особливий посол, рецепт якого, згідно з легендою, належав древнім грекам, прославив місто на довгі роки. Сама Катерина II вимагала до свого столу тільки ніжинські хрусткі огірки.

 21

Монумент «Слава помідору!»

(вул. Гоголя, м. Кам'янка-Дніпровська)

На вирощуванні помідорів спеціалізується весь район Кам'янка-Дніпровська, що в Запорізькій області. Встановивши пам'ятник на центральній площі міста, жителі хотіли висловити свою подяку овочу-годувальнику.

 22

Пам'ятник самогонному апарату

(вул. Фрунзе, м. Черкаси)

Цей пам'ятник єдиний у своєму роді. До слова, апарат робочий і у нього всередині знаходиться справжнісінька горілка. На сьогоднішній день монумент розміщений в одному з готельних комплексів міста, де будь-який бажаючий може пригоститися хмільним напоєм.

 23

Пам'ятник гривні

(пр. Ватутіна, м. Донецьк)

Пам'ятник, присвячений національній валюті, встановлений перед центральним офісом одного з донецьких банків. Величезна «золота» монета, зроблена з нержавіючої сталі, навіть уміє обертатися навколо своєї осі.

 24

Пам'ятник затопленим кораблям

(Приморський бульвар, м. Севастополь)

Цей пам'ятник - справжній символ міста. Витончена колона, розташована на найкрасивішій набережній, споруджена в пам'ять про принесені в жертву кораблі заради порятунку міста під час Першої світової війни.

 25

Пам'ятник заробітчанам

(вул. Шевченка, с. Колочава)

Перший в Україні пам'ятник заробітчанам стоїть на одній з автобусних зупинок в Закарпатській області. Саме в цьому місці колочавці проводжають рідних і близьких, які бажають забезпечити нормальне існування своїй родині.

 26

Пам'ятник «Турул»

(вул. Капітульна, м. Ужгород)

Турул з тюркської мови перекладається як сокіл. Статуя знаходиться на території Ужгородського замку. Зовсім поруч знаходиться кордон з Угорщиною, де цього дуже цінують.

 27

Пам'ятник глядачеві

(вул. Софіївська, м. Одеса)

Одеса - дивовижне місто. Так, один з міських музеїв вирішив присвятити пам'ятник своїм глядачам, розмістивши у дворі фігуру, що символізує прагнення до духовних цінностей.

 28

В Україні можна знайти багато дивовижних місць, про які навіть важко уявити. Звичайно ж, тут представлені далеко не всі монументи і скульптури, непересічність яких викликає інтерес у будь-якого перехожого.

Джерело: Igotoworld