Logo

23 Вересня 2018, 20:32

Найвідоміший грибник України дав поради аматорам, як збирати гриби у Карпатах

Найвідоміший грибник України Юрій Соломченко поділився з колегами-любителями, як і де шукати гриби в Карпатах так, щоби знайти.

Косівський підприємець і знаний на всю Україну грибник Юрій Соломченко розповів, що найпізніший білий знаходив у Карпатах в січні – кілька днів по Різдву. Для нього не рекорд зібрати за сезон 2 тонни білих грибів. З них, додає він, виходить в середньому 180-200 кг сушених. 

Сам грибник ходить відомими йому місцями – грибовиськами, де постійно ростуть білі.

За роки взаємодії з грибами і грибницею Юрій Соломченко вивчив, що треба враховувати і на що саме слід звертати увагу тоді, коли вперше заходиш у ліс на схилі гори. 

У розмові на КУРСі відомий грибник дав підказки грибникам-аматорам, де і як збирати гриби в Карпатах. 

"Якщо червень місяць і ви вийшли по гриби, й перед вами пагорб, то знайте, що треба йти до сонця, - пояснює Юрій Соломченко. - Де немає прямого сонячного проміння йти не варто, бо все тільки "розкочегарюється". 

Треба думати, як грибниця, - де їй на горбі комфортно, там вона кидає гриби, зазначає Соломченко. За його словами, спочатку треба обійти гору повністю, подивитися, де трппляютиься гриби. Ці місця слід запамятати і потім ретельно обійти всі. 

"Шукаєш, де гриб родить. Потім укладаєш собі умовну границю грибниці - дивишся, може який гриб за смереку скочив. Якщо літо і дуже спекотно, то гриби будуть в тіньку ховатися", - розказує косівчанин.

Серед порад і така, щоб орієнтуватися на машини інших грибників – і далеко від них не відходити. Чому, пояснює Юрій Соломченко.