Logo
26 Жовтня 2015, 18:17

Народження ідеї, як початок перетворення міста

Місто творять активні люди, повні сил, ідей та потенціалу на їх реалізацію. Івано-Франківськ – не виняток. Тим паче, що останнім часом, для тих, хто хоче змінити наше місто на краще, випадає для цього багато шансів.

Нещодавно в Івано-Франківську, в рамках програми сталого розвитку міст «Код міста, започаткованої організацією «Ґараж Ґенґ», більш відомої за платформою «Велика ідея» та Спільнокоштом, відбувся Арт-хакатон. Під час 36-годинного нон-стопу 11 команд працювали над ідеями для міста, виборюючи для їх реалізації грант у сумі 10 000 гривень.

хакатон

Менторська команда методом голосуванням визначила 4 команди та, відповідно, 4 прототипи проектів, які отримали винагороду на посилення команд та поглиблення ідей.

За підсумками Арт-хакатону, переможцями в Івано-Франківську стали:

  1. Краудхантинг: проект для пошуку команди навколо ідей, де за визначений період часу громадські ініціативи та креативні бізнеси зможуть собі шукати у команду фахівців (Рівне).
  2. Вільний театр: нові формати театрального мистецтва у Франківську з майстер-класами та інтерактивними виставами.
  3. Коворкінг для працюючих мам і дітей з простором, де є вітрина і можна надавати послуги. поки малюк грається у сепарованому приміщенні (Львів).
  4. Час на місто: мобільний додаток для туристів, що перебувають у місті кілька годин і часто споглядають хіба що пейзажі міського вокзалу. З додатком вони будуть отримувати рекомендовані локації для відвідування з врахуванням часу перебування у місті.

Два проекти-переможці втілять у життя в Івано-Франківську. Це – «Відкритий театр» та «Час на місто». Що ж пропонують команди для міста і як реалізовуватимуть свої проекти?

 Відкритий театр

треатр_презент_1

Про проект розповідає Наталія Вишневецька, учасник команди, представник ГО «Д.О.М.48.24»

Команда

4

«Наша команда – це команда громадської організації «Д.О.М.48.24». В її складі люди, яких називають переселенцями, тобто ми всі з Донецьку, Луганську чи Криму, але познайомилися тут, в Івано-Франківську, який став нашим новим домом. Але ми не хотіли би бути переселенцями, навпаки, ми хочемо разом з іншими мешканцями Івано-Франківська розвивати це місто, яке ми вже встигли дуже полюбити».

Бюджет

театр_презент

«Насправді, в нас є різні типи бюджетів, від взагалі посильного, на 20-40 тис.гривень, до досить амбітного на 10 000 євро. Все залежить від того, на яких умовах в нас буде співпраця з залом, режисером, тренерами. Але ми будемо намагатися закрити найбільший бюджет через пошук грантів. А за перші наші гроші, 10 000 грн., що ми отримали, як приз на Арт-хакатоні, плануємо запросити тренерів, що дадуть старт Відкритому театру, а також привести в рамках демо-фестиваля в лютому 2016 професійну альтернативну театральну студію.

Ідея

6

«Івано-Франківську потрібно всього найкращогоJ В тому числі, один з найкращих аматорських театрів чи театральних фестивалів. Відкритий театр буде відрізнятися тим, що це буде дуже експериментальний в плані форматів театр. Театр, де головне – це історії людей, питання, які турбують багатьох. Ідея народилася тому, що за той час, що ми живемо в місті, нам не вистачало некласичних театральних майданчиків, на постанови яких можна було б дивитись, чи навіть грати в них.

Є аматорські театри, є альтернативні формати театру. Є навіть фестивалі аматорських театрів. Але ми хотіли б, щоб це було поєднання театру, арт-терапії, театрального гуртка, який збирав би до себе людей та історії з усієї України, чи, можливо, навіть світу. Можливо, таке й існує, просто ми ще про це не знаємо…

Ми хочемо створити Відкритий театр для того, щоб він приймав всіх бажаючих грати, дивитись, спілкуватись».

 Реалізація

7

«Щодо місця функціонування та проведення вистав, то наша команда надзвичайно відкрита для експериментів. Але, оскільки перші репетиції і покази ми плануємо в холодні місяці, то, звичайно, для початку будемо шукати закритий майданчик. Далі – вистави зможуть відбуватися будь-де.

Перший фестиваль в лютому 2016 року – це, скоріш, демо-фестиваль. На ньому ми плануємо показати першу виставу Відкритого театру, провести майстер-клас, запросити одну чи декілька інших нестандартних театральних студій. А вже в лютому 2017 року робити повноцінний театральний фестиваль, що буде присвячений якомусь соціальному питанню. За цей час ми вже будемо розуміти, чи життєздатний проект, на які кошти і рівень ми можемо виходити і таке інше.

Ідеально було б, якби актори-аматори та професіонали змогли співпрацювати в рамках Відкритого театру. Я бачила виставу, наприклад, де діти-сироти грали з професійними акторами. І це було дуже круто!

До того ж, ми дуже сподіваємось на співпрацю з існуючими театрами та трупами Івано-Франківська».

Час на місто

презент_час

Про проект розповідає Сергій Меткий, учасник команди, менеджер по роботі з партнерами

Команда

3

«На арт-хакатон йшли вже сформованою командою, так як наш проект задумувався раніше. Проте саме арт-хакатаон став поштовхом його швидшої реалізації.

Ідейниками «Час на місто» є Віктор Павлучинський, Сергій Меткий та Настя Кушнаренко. Під час івенту, до нас доєднались Микола Корбут з Києва та Вікторія Власюк з Рівного, Назар Максимів та дизайнер Валерій Безкорисний. Загалом, над проектом, в меншій чи більшій мірі, працювало семеро людей».

 Бюджет

през_час_1

«Виграні на арт-хакатоні кошти, а це – 10 тисяч гривень, за планом нашої презентації мали б бути витрачині на розробку стратегії. Однак, один з менторів, а саме Володимир Воробей, любязно погодився допомогти нам в цьому безкоштовно, тому гроші будуть витрачені на подальшу розробку мобільного додатку, яка вже почалася.

Решту коштів у сумі 43 тисячі гривень, сподіваємося зібрати через краутфандинг, платформа стартапів bigggidea. Дана сума не є точною і, швидше за все, буде перерахована, оскільки на арт-хакатоні небуло часу визначитися з точними цифрами».

 Ідея

1

«Чи часто у вас бувало, що ви залишаєтесь на вокзалі і абсолютно не знаєте міста? Чи часто у вас бувало, що до відправлення потяга в чужому місті залишилося 3 години і вам треба якимось чином вбити час? Що ж ви виберете, просидіти цей час в залі очікування, чи може краще провести його з користю для себе і побачити місто? Це особливо актуально для нашого міста, яке є транзитним пунктом для туристів, що вирушають на Буковель, і в Івано-Франківську залишаються тільки на обмежений відрізок часу. Тому, якщо вже Івано-Франківськ це “ворота в Карпати”, то нехай люди знають, які ж вони - ці ворота.

Як ми всі знаємо, міська влада не може забезпечити нас якісним продуктом, і додаток «Івано-Франківськ для туристів» тому приклад. По-перше, турист не може про нього дізнатись, адже додаток ніяк не росповсюджується. По-друге, турист може розраховувати тільки на 5 маршрутів та незручності у використанні. Навідміну від нього,  наш продукт буде пропонувати безліч маршрутів на побудову яких буде впливати тільки час та вподобання туриста. Це абсолютно інший продукт, який відрізняється від того, що вже є  - якістю».

Реалізація

2

«Акцент буде робитися на вподобання користувача, а саме, час, що є найголовнішим фактором, місце його знаходження, якщо ж говорити про тип маршруту, то в планах визначити щось типу ”Урбаністичний Франківськ”, “Історичний Франківськ”, “Маршрути відомих людей” саме тут буде перелік відомих людей франківська що погодяться надати дані про свої часто відвідувані місця. Проте користувач вже після побудови маршруту може вибрати що ж йому подобається, а що ні. Резюмуючи, маршрути для кожного користувача будуть різні, і кожен маршрут після того як користувач по ньому пройде, буде пропонуватися оцінка, так ми будемо знати чи корректно маршрут був побудований.

Старт реалізації проекту було представлено на арт-хакатоні (https://prezi.com/1yt-xowugyie/presentation/). Для більшого функціоналу, потрібно знати думки людей, їх відгуки, та знати, що саме туристам невистачає. Щоб знайти відповіді на ці питання наша команда буде вести посилену роботу.

Віримо, що мобільний додатом «Час на місто» будуть активно використовуватися не лише у Франківську, але й згодом в інших містах України».