Logo

5 Квітня 2016, 10:15

Нове життя Фортечному провулку: Ще одну архітектурну цікавинку відновлюють у Франківську (ФОТО)

Кілька днів тому в Івано-Франківську розпочались реставраційні роботи в Фортечному провулку біля Бастіону.

1

Франківці покладають значні надії на ці реставраційні роботи, адже сподіваються, що скоро в нашому місті з'явиться ще одна туристична цікавинка.

Які роботи планується провести і коли франківцям очікувати на відкриття історичного провулку, розповів  Бліц-Інфо начальник відділу охорони історичної спадщини Володимир Ідак.

За його словами, комунальники уже розчистили провулок від сміття та підняли всі залишки каміння, оскільки цей прохід колись був мощений каменем.

2

"Цей камінь будемо фрагментарно використовувати при новому мощенні. Ми хочемо використати стару бруківку, яку віднайшли, але оскільки її буде недостатньо, решту викладемо сучасною. Також у провулку буде організовано відвід дощових вод і встановлено освітлення", - розповів Ідак.

За словами архітектора, зараз уже розпочалась реставрація фасадів будівель у провулку.

"Ми будемо їх ремонтувати, щоб відтворити втрачені елементи. Тут є багато специфічних реставраційних робіт, а будівельних фірм, які б мали досвід у їх проведенні в Івано-Франківську немає. Зараз хлопці будуть пробувати на цьому об’єкті свої можливості. Окрім того ми будемо вивчати досвід Львова і залучати їхніх фахівців", - пояснює начальник відділу охорони культспадщини.

Що ж стосується цокольних приміщень, які знаходяться мабуть в найгіршому стані, то Володимир Ідак запевнив, що їхні власники будуть долучатися до проведення робіт. Адже вони самі зацікавлені, щоб цей прохід був відкритий. І хоча відділ охорони культурної спадщини не може вирішувати, як власники цокольних приміщень будуть їх використовувати, Ідак вважає, що там будуть громадські заклади: кав'ярні, сувенірні магазинчики.

Як видно на світлинах, бастіонна стіна в деяких місцях має серйозні тріщини, тому теж потребує реставрації.

"Аварійні ділянки на стіні бастіону реставрують, але це потрібно робити обережно, оскільки це специфічна пам’ятка і потребує особливої роботи. Саме тому до реставрації будуть залучені спеціалісти, які мають відповідний досвід",- запевнив чиновник.

3

В той же час головний архітектор Івано-Франківська Дмитро Нижник, у розмові з кореспондентом Бліц-Інфо запевнив, що всі відновлювальні роботи будуть тривати близько двох місяців. Проте точно сказати коли відбудеться відкриття провулку, головний архітектор не береться.

"Ми не знаємо, які дефекти на будинках можуть виявитись під час роботи і скільки часу буде потрібно на їх усунення, адже провулок довгий час не використовувався", - пояснює чиновник

Отже, найближчим часом в Івано-Франківську з'явиться ще одна затишна вуличка, по якій теплими літніми вечорами будуть гуляти франківці і гості міста.

4

5

6

7

8

9

10

11

12