Новий туалет у центрі Франківська буде автоматичним та сучасним (ФОТО)

Нещодавно в центрі Івано-Франківська, позаду міської стоматологічної поліклініки, встановили модульну громадську вбиральню. Скористатися нею можна буде за 5 гривень.

туал

Три таких туалети обійдуться місту у два мільйони гривень. Вартість вбиральні на Грушевського – 800 тисяч гривень. Вона пристосована, в тому числі, для потреб людей з інвалідністю та матерів з немовлятами, пише ГК.

“Ця вбиральня буде повністю автономна. Там не буде касира: якщо горить зелене світло, тобто “вільно”, то потрібно помістити купюру в апарат, щоб зайти до туалету. Це як у банкоматі або паркоматі, правда, решти автомат не видає. Наразі він приймає лише купюри, але думаємо над оплатою картками. Після того, як зайшли – маємо 15 хвилин, щоб “вирішити свої справи”, – розповів Михайло Смушак, директор департаменту житлового, комунального господарства та благоустрою Івано-Франківської міської ради.

Всередині вбиральні на дві кабінки є унітаз, накладки на сидіння, раковина, сушка, мило, рушники. Все пристосовано для людей з обмеженими можливостями – встановлені спеціальні поручні. Для незрячих людей є таблички зі шрифтом Брайля.

Втім, додає Смушак, запустити в експлуатацію вбиральню ще не можуть, адже немає офіційно затвердженого тарифу. Для цього є навіть спеціальна постанова Кабінету Міністрів України. Наразі вбиральню передали на баланс КП “Івано-Франківськводоекотехпром” – працівники цієї установи обслуговуватимуть громадський туалет.

Проект рішення, який пропонує встановити ціну за користування туалетом у розмірі 5 гривень, оприлюднено на сайті виконкому. Пропозиції змін до нього приймаються до 29 січня у департаменті (вул. Незалежності, 7, тел. 53-22-12, 784200, ел.адреса: dkgmvk@ukr.net) або по електронній пошті – viddilrp@gmail.com

2

3

4

5

7

7

795 1

Залишити Коментар