Logo
22 Листопада 2019, 10:45

Очільник Прикарпаття закликає вакцинуватися

Сьогодні, 22 листопада, в рамках популяризації вакцинації голова Івано-Франківської ОДА Денис Шмигаль зробив щеплення від дифтерії.

Вакцинація проходила в одній з міських поліклінік, пише Типовий Франківськ.

«Сьогодні є один вид вакцини від грипу. Ціна до 350 грн. Вона є в аптеках. Для того щоб її зробити потрібно знати чи вона підходить організму, тому в першу чергу потрібно проконсультуватися з вашим лікарем. Щодо дифтерії є вакцини різного типу. Зараз отримали 5 тисяч вакцин на місто. Вакцина має певні побічні ефекти, які є нормальними і позитивними: почервоніння, невеликий біль. Проте, якщо вам приносить дискомфорт після вакцин зверніться до лікаря", - пояснює головний лікар комунального закладу «Міська поліклініка №5» Ольга Савчук.

Вона зазаначає, зараз на місто не вистачає 7-8 тисяч вакцин. І люди почали масово вакцинуватися.

Перед вакцинацією голова ОДА Денис Шмигаль пройшов ряд процедур та підписав згоду на добровільну вакцинацію.

"В першу чергу я зробив це особисто для свого здоров'я. У мене дуже висока контактність з людьми під час роботи. Паралельно роблячи це для себе ми показуємо власним прикладом, що таке треба робити, щоб зберегти здоров'я. На Франківщині не найгірша ситуація по щепленнях. Потрібно, щоб було щеплено понад 50% у всій країні, щоб створити певний колективний імунітет", - каже очільник Прикарпаття.

Денис Шмигаль закликає всім робити щеплення, бо це ваше здоров'я.

"Заставляти нікого не буду, це все добровільно, але це важливо. Всі медичні заклади в області забезпечені вакцинами від 10 інфекційних захворювань", - зазначив Шмигаль.