Logo
20 Липня 2016, 10:10

Оглядовий майданчик на франківській Ратуші обіцяють відкрити до Дня Незалежності

В Івано-Франківську оглядовий майданчик на Ратуші планують зробити відкритим для екскурсій вже до кінця літа.

оглядовий1

Наразі ж тривають ремонтні роботи, повідомив Репортеру Володимир Ідак,начальник відділу з питань охорони культурної спадщини Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини.

Нагадаємо, ще у 2011 році депутати Івано-Франківської міської ради ініціювали створення оглядового майданчика на Ратуші. Щороку його обіцяли відкрити, але за ремонти взялися лише тепер.

“Зараз облаштовуємо вихід на оглядовий майданчик для екскурсійних груп, – каже він. – Проводимо комплекс робіт, аби покращити доступність, модифікуємо сходи, бо наразі вони дуже складні, і по них не кожен вийде. Також проводимо освітлення, встановлюємо відеокамери, оскільки все ж таки це буде потенційно небезпечне місце. На самому балконі оновлюємо існуючу огорожу, залишаючи незмінним вигляд самої пам’ятки архітектури. Кріпимо металеві конструкції, на яких буде скляна огорожа”.

оглядовий2

Скільки коштуватиме така екскурсія – поки не кажуть.

“Адміністрація музею буде проводити калькуляцію, – говорить начальник відділу з питань охорони культурної спадщини. – Щоб туди вивести групу, наприклад, однозначно має бути супровід працівників музею. Бо вилізти туди не так просто, особливо старшим людям чи інвалідам”.

Відкрити екскурсійний майданчик сподіваються вже наступного місяця.

“Ми б хотіли завершити роботу до кінця літа, – каже Володимир Ідак. – Контрольна дата – День Незалежності, але виникли деякі технічні проблеми, яких ми не очікували. На папері воно виглядає одним чином, а коли починаєш виконувати, то щось виглядає інакше, то ж вносимо деякі корективи”.