Організатори PORTO FRANKO оприлюднили театральну програму

Організатори PORTO FRANKO оголосили рейс напрямку “Театр”.

На театральний майданчик фестивалю приземляться:

Балет “Oh, Magic” австрійського хореографа Сімона Маєра (13 червня. Драмтеатр. 18:00)

“Oh, Magic” – це концерт-перфоманс за участі роботів і виконавців. Об’єднані на сцені у магічний танок, вони створюють новий простір для мистецьких форм і технологічних рішень. Це світ, який втратив чітку межу між футуристичною фантазією та щоденним побутовим ритуалом.

Моновистава за мотивами “Солодкої Дарусі” М. Матіос. Режисер – Малгожата Пашкер-Войцешонек (14 червня. Драмтеатр. 18:00)

Моновистава “Солодка” створена за мотивами українського роману “Солодка Даруся” Марії Матіос у перекладі Анни Коженьовської-Бігун. Спектакль переносить глядача у простір гуцульського села. Головну героїню – Дарусю – місцева громада сприймає за божевільну, однак вона значно глибше за будь-кого розуміє, яка трагедія розгортається перед нею, як це зовнішнє лихоліття руйнує людину. Вона – “солодка” – не відчуває солодкого присмаку життя, не любить цукерок. Вона стає схованкою таємниці, що поступово відкривається перед нами, аби… кожен відчув невідворотність трагічної розв’язки.

“Книга Йова” (Литва). Вистава (1 година 40 хвилин, без антракту). Режисер – Еймунтас Някрошюс (15 червня. Драмтеатр. 18:00).

Постановка литовського театрального режисера Еймунтаса Някрошюса створена за текстом Старого Завіту, що й дотепер викликає найбільшу кількість запитань і дискусій. Це вже друга спроба режисера звернутися до біблійного сюжету. 2004 року був поставлений спектакль “Пісня пісень”, у якому режисер зовсім по-новому розважав над темою одвічної любові.

На Західному фронті без перемін”. Драма (16+).  За романом Еріха Марії Ремарка / Інсценізація Олексія Гнатковського (тривалість – 2 год. 20 хв.) (15 червня. Палац Потоцьких, 21:00).

Драма “На західному фронті без перемін” за однойменним романом Еріха Марії Ремарка про події 1917-1918 років – це пронизлива і відверта історія про війну і проти війни. Вони – 20-річні хлопці, солдати Першої світової, “втрачене покоління”. Їх вирвали зі звичного життя… Їх жбурнули у кривавий бруд війни… Колись вони були хлопцями, що вчилися жити і мислити. Тепер вони – гарматне м’ясо. Солдати. Тисячі і тисячі навіки ляжуть на полях війни. Тисячі і тисячі тих, що повернуться, ще пошкодують, що не лягли разом з убитими. Але поки – на західному фронті все ще БЕЗ перемін…

“Vesillya”. Автор проекту і режисер – Наталія Половинка. Вистава-перфоманс. Частина проекту “САД Божественних пісень”. (16 червня. Драмтеатр. 18:00)

САД Божественних пісень – це театральний проект в розвитку, зерном і звершенням якого є свідчення людини в часі – персональний монолог актора через пісню – танець – текст.

Це форма єдиного монологу людини – свідоцтво часу – персональне зусилля миру. Це діло с-мирення – дати рідній землі звучати, явити всім собою якість, яка зцілює землю у всі часи, яка перемагає війну, яка і є проростанням в цьому часі вічно молодого саду Духа.

“Модільяні. Я пройшов мостом, якого не існує”. Сценічна версія народного артиста України Ростислава Держипільського (16 червня. Сцена “ЦЕХ”, Франківський драмтеатр. 21:00).

Експериментальна постановка українського режисера Ростислава Держипільського “Модільяні. Я пройшов мостом, якого не існує” – у театральній програмі Міжнародного фестивалю актуального мистецтва PORTO FRANKO 2018.

Історія останніх трьох років життя і кохання видатного художника Амедео Модільяні, одна з робіт якого входить до трійки найдорожчих картин світу, розгортатиметься в наш час у стінах психіатричної лікарні, в уяві чоловіка, що вважає себе абсолютним генієм. Колаж із реальних та уявних персонажів, дворівневий мистецький простір сцени-цеху з мольбертами та лікарняними ліжками, пластичне рішення від Ольги Семьошкіної, “жива” музика та живопис у реальному часі доповнюють сміливу концепцію нового театрального експерименту режисера-новатора Ростислава Держипільського.

“Чайка” (ЛИТВА). Вистава на 2 дії (3 години, з антрактом). Режисер – Оскарас Коршуновас. (17 червня. Франківський драмтеатр. 18:00).

“Це чудовий експериментальний виклик. З самого початку наша вистава була приречена на пошуки. З “Чайкою” ми продовжуємо вивчати теми, які присутні в “Гамлеті” та “На дні”. Це експеримент сучасного театру, сучасного актора та сучасного глядача. “Чайка” – це третя частина нашого триптиху. Всі вони об’єднані особливим акцентом – на акторів. У “Чайці” ми водночас шукаємо можливість максимального залучення аудиторії в усі сюжетні лінії. Така інтерактивність не випадкова – ще п’ятнадцять років тому наш театр сформулював одне з головних своїх кредо: ставити класику по-сучасному, аби кожна вистава промовляла до сучасника, а не театрального історика чи критика”, – говорить Коршуновас.


Джерело: Курс

629 1

Залишити Коментар