Logo
20 Серпня 2015, 16:42

Патріарший Собор УГКЦ збере в Івано-Франківську 250 учасників з 57 країн світу (ФОТО, ВІДЕО)

25-27 серпня в Івано-Франківську пройде Патріарший Собор УГКЦ «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом». На Соборі очікують  250 делегатів із 57 країн світу. Очолить його Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук).

1

На Соборі доповідатимуть провідні церковні експерти, проводитимуться тематичні зустрічі, відбудеться прем’єрний показ фільму «Обличчя живої Церкви». Такого роду Собор проводять один раз на п’ять років. Метою зібрання є переглянути способи, якими можливого пожвавити життя і діяльність парафій УГКЦ.

«Чому Собор цього разу відбувається в Івано-Франківську? На це є три причини. По-перше, бо в нас найкращі люди. По-друге, по значення престолів після Києва йде Львів, а потім Івано-Франківськ. По-третє, у нас є програма-стратегія 2020, Івано-Франківщина в цьому плані йде зараз найкращою. Це данина історії, у нас є створена митрополія, реконструйована семінарія. Рішення провести Собор в Івано-Франківську було прийняте синодом 2 роки тому. Для нас це є додаткова праця, але вона є приємною. Івано-Франківщина ще не мала нагоди вітати одночасно таку кількість іноземних гостей», –  каже секретар Патріаршого Собору митр. прот. Олег Каськів.  

За його словами, разом із Блаженнішим Святославом до Івано-Франківська приїдуть всі єпископи УГКЦ з усіх країн. Першою до нашого міста прибуде делегація з Австралії.

«Ми понад 2 роки працювали, щоб підготовити цей Собор та провести його на належному рівні. Наразі працює спеціальний сайт, де можна знайти найнеобхіднішу інформацію. Делегати Собору отримають карточки для голосування, сумку, записник, програму собору та інші допоміжні матеріали. Також буде статут Собору та рішення попередніх соборів. Все буде продубльовано англійською мовою. Крім цього, Собор транслюватиметься в режимі онлайн на «ЖивомуТБ» , – розповідає О. Олег Каськів. Розпочнеться Собор 25 серпня о 7:45 з Божественної Літургії в Архикатедральному соборі Івано-Франківська. У цей же день о 13.00 відбудеться хода через Меморіальний сквер та панахида за герої, які там поховані. Пленарні засідання відбуватимуться в Івано-Франківському обласному музично-драматичному театрі. На них обговорюватимуть визначені теми, аналізуватимуть церковні ситуації та явища та прийматимуть резолюції. 27 серпня о 17:00 від драмтеатру вирушить молитовна хода, в якій нестимуть прапори країн-учасниць Собору. Хода центральною частиною Івано-Франківська до майдану Андрея Шептицького, де відбудеться освячення його пам`ятника. Все це дійство буде транслюватися на великих екранах біля Ратуші та на Вічевому майдані, а також в інтернеті на «ЖивомуТБ». Завершиться Собор Великою вечірнею 27 серпня о 18:15 з винесенням Успенської плащаниці. Детальнішу інформацію та Програму Патріаршого Собору УГКЦ можна знайти ТУТ. 3 4 2 5 https://youtu.be/noEZNrNn8cg

Схожі Новини