Logo
18 Грудня 2017, 16:05

Переселенець може отримати 400 тис. гривень для вирощування лохини на Прикарпатті

На офіційному сайті Івано-Франківської обласної ради оприлюднено розпорядження «Про підсумки обласних конкурсів розвитку місцевого самоврядування». Йдеться про чотири конкурси, ключовий з яких – восьмий обласний конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування.

лохина

Переможцями цього конкурсу стали 58 проектів на загальну суму  майже 17,2 млн гривень, інформують "Вікна".

Зокрема, 300 тис. гривень з обласного бюджету отримає Верхнянська ОТГ на розвиток та підтримку фермерства з вирощування ягід та екологічно-чистої продукції на території об’єднаної громади.

У місцевих бюджетах на наступний рік повинні бути передбачені кошти на співфінансування проектів, зокрема для сільських рад  – щонайменше 10% від їх загальної вартості.

Хто ж вирощувати ягоди коштом обласного бюджету на території Верхнянської ОТГ — розповів "Нафтохіміку-Калуш" заступник голови Верхнянської ОТГ Іван Кавчак:

"У селі Довгий Войнилів у нас проживає фермер, переселенець із Криму Микола Полицький, який висловив бажання вирощувати лохину. Для цього він підготував відповідний проект, подав його на конкурс і переміг. Окрім коштів з обласного бюджету, ми плануємо на цей проект також додати ще 100 тис. грн з бюджету Верхнянської ОТГ. До речі, землю у користування йому вже надано, і він здійснює там певні підготовчі роботи".

Довідка. Лохина також зустрічається як блакитниця — ягоди, забарвлені в колір індиго з сизуватим нальотом. Рослина відноситься до розділу Cyanococcus роду Vaccinium. Тривалий час чорниця була відома, як «Європейська лохина», оскільки лохина не вирощувалася в Європі до 1930-х років. Відрізнити лохину від схожої на вигляд чорниці легко, розрізавши ягоду навпіл. У лохини світло-зелена середина, в той час, як у чорниці — червона або фіолетова. На відміну від чорниці, ягоди лохини ніжніші на смак.

Лохина росте на кущах розміром від 10 см до 4 м заввишки. У виробництві нижчі кущі лохини мають назву «лохина низькоросла» або ж «дика». Високі кущі відомі, як «лохина високоросла».