Logo
21 Лютого 2019, 14:26

Петро Порошенко на Прикарпатті: Наша мета - зберегти єдність та рухатись до ЄС і НАТО

У понеділок, 18 лютого, Президент Петро Порошенко в рамках робочої поїздки відвідав Івано-Франківську область.

Спочатку Петро Порошенко разом із настоятелем Української православної церкви Митрополитом Київським і всієї України Епіфанієм відвідав Манявський скит. У монастирі тисячі вірян змогли подивитись на отриманий Томос та послухати настанови Владики.

А Президент наголосив, що без віри і молитви мільйони українців не змогли б отримати єдину Помісну церкву. Та додав, що після отримання Томосу про автокефалію уже 320 парафій приєдналися до церкви, п’ять з яких на Прикарпатті.

«Зараз за один місяць до Української Православної Церкви переходить більше парафій ніж за попередні п’ять років. І дуже важливо, що ніхто нікого не примушує, бо наша церква йде з вірою і любов’ю», – підсумував Порошенко.

Після представлення Томосу Президент зустрівся із громадою Калуша та сусідніх районів. На Площі Героїв зібралось тисячі прикарпатців. Найперше Петро Порошенко  подякував за єдність. За те, що калушани теж долучилися до подій на сході і разом з іншими захищають державність та незалежність.

Президент відзначив, що за 5 років Україна нарешті має сильну армію, в країні скоротився рівень інфляції, зросли золотовалютні резерви та стабілізувалась банківська система. Але за словами Президента, цього недостатньо, адже важливо, щоб це відчував на собі кожен українець.

Важливо, щоб зросло надходження до державного бюджету і Пенсійного фонду. 

Це стало можливо завдяки розмитненню так званих «євроблях». Зараз понад 200 тисяч автомобілів розмитнені, а до пенсійного фонду надійшло 11 мільярдів гривень. Ці гроші підуть на індексацію пенсій.

Та наголосив, що зараз, як ніколи потрібно згуртуватися та бути єдиними.

«Наша головна мета - зберегти єдність. Ми маємо ставати сильнішими. Ми маємо рухатись вперед у Європейський Союз та НАТО. НАТО – це відповідь матері, як зберегти сина. НАТО - це відповідь, як вийти на вулицю, і щоб там була безпека. Це реформа не лише поліцій, а й Служби безпеки, яка захищає від терористів. НАТО – це об’єднані зусилля усього цивілізованого світу, щоб профілактувати агресію, щоб ніхто вже на нас не напав», - пояснив Президент.

Щодо Європейського Союзу, Україна уже підписала Угоду про асоціацію та розширену зону вільної торгівлі.

«ЄС – це стандарти життя! Це європейські зарплати, які мають бути в Україні, це пенсії, це верховенство права, демократія та свобода, яка має бути в Україні. А Україна має бути великою країною, регіональним лідером, щасливих вільних та заможних людей, - додав Порошенко. Ми ніколи більше не повернемось у ярмо Росії. Ми горда європейська нація і ми повертаємося у Європу».

Після виступу присутні могли обійняти, потиснути руку Петру Порошенку та сфотографуватися на згадку.

Відтак Петро Порошенко відправився до Івано-Франківська у драмтеатр, де відбулася зустріч. Зала драмтеатру була переповнена франківцями, які прийшли почути Президента.

Під час свого виступу Президент найперше звернув увагу на те, що російській агресії передувало захоплення українського культурного та інформаційного простору. Засилля продукту з Російської Федерації ставило за мету розмивання нашого культурного обличчя.

«До того, як прийти на танках, «русский мир» прийшов до нас з теле- та радіоефіру, у книжках, у попсових пісеньках. Нашою відповіддю на агресію став український культурний контент. І зараз він не лише присутній, а й домінує», – зазначив Петро Порошенко.

Відтак відзначив, що достойним внеском у справу відродження української культури є творчість Івано-Франківського театру на під керівництвом режисера Ростислава Держипільського.

На сцені під час виступу Петро Порошенко відзначив працю франківських акторів та надав статусу «національного» Івано-Франківському академічному музично-драматичному театру.

Після зустрічі Петро Порошенко повернувся у Київ, де провів переговори з Головою Європейської Ради Дональдом Туском.

Схожі Новини