Logo
1 Грудня 2017, 18:50

Підняти не можна залишити: Франківці гаряче дискутували через ціну проїзду у маршрутках (ФОТО, ВІДЕО)

Сьогодні, 1 грудня в Івано-Франківську відбулися громадські обговорення проекту рішення «Про тарифи на проїзд у міському пасажирському транспорті загального користування».
4 Як відомо, перевізники пропонують підвищити вартість проїзду з 6.00 до 20.00 - 5 грн., а з 20.00 до 23.00 - 7 грн. Тож сьогодні прийшли кілька десятків франківців, активісти та перевізники, щоб обговорити чи справді варто підвищувати ціни, інформує Бліц-Інфо. Як зауважив начальник УТІЗ Олег Ганчак, зважаючи на актуальність цього питання, як з боку громадськості так і з боку перевізників, вирішили зібрали ці слухання, щоб вирішити що робити далі. Перш за все заступник начальника УТІЗ Андрій Гіглюк озвучив присутнім, як проводився розрахунок нових тарифів. "Виходячи з обстежень, при наявності усіх пасажирів, всередньому в автобусії 40% пільговики. Проте конкретні цифри залежать від маршруту, часу",- каже Гіглюк. Втім присутній на слуханнях франківець Мирослав Возняк обурився, чому інформацію про формули обрахування не показують на екрані, щоб люди змогли все побачити ,а розповідають. Олег Ганчак пообіцяв, що зараз питання вирішать і за кілька хвилин на екрані з'явилась формула. Опісля розпочалась гаряча суперечка між присутніми франківцями та перевізниками. Щоб заспокоїти присутніх, Олег Ганчак попросив людей подавати конкретні пропозиції чи запитання, а не говорити про наболіле.

Серед пропозицій, які подали мешканці та активісти:

  • оприлюднити результати обстеження пасажиропотоку
  • запровадити для пенсіонерів оплату в розмірі 1 грн.
  • щоб комунальне підприємство взяло в перевізників автобуси в оренду і здійснювало перевезення
  • щоб міська рада реально компенсувала перевізникам витрати на перевезення пільговиків
  • щоб муніципальна варта і інспекція з благоустрою контролювали наявність квитків у пасажирів
  • запровадження електронних квитків

Учасники слухань обурювалися, чому молодь і люди середнього віку мають оплачувати перевезення пільгових категорій. Втім всі погодились, що пенсіонери та інваліди з маленькими пенсіями самі не мають можливості платити. Тож єдиний вихід - компенсація з бюджету.

У свою чергу перевізники запевнили обурених людей, що тариф обгрунтований, якщо вони хочуть кращого обслуговування.

"Ви називаєте автобуси скотовозками, але чи знаєте, що новий автобус коштує понад 700 тисяч доларів, а компект чохлів на сидіння - 4 тисячі. Порахуйте ще вартість палива, ремонту автобуса. А зарплату водію підвищити, адже мінімалка зросла до 3 200", - пояснив свою позицію перевізник Корида-Транс.

Що ж стосується вищого тарифу після 20 години, то перевізник Аннюк зауважив, що його автобуси їздять до 23 години.

"Поки водій автобус заправить, поки попідмітає, то додому добирається близько першої ночі, а в п'ятій ранку знову на маршрут. Треба його хоча б мотивувати вищим заробітком ввечері, бо інакше водії будуть з'їжджати", - каже підприємець.

Після двох годин обговорень єдина пропозиція, яка отримала підтримку в обох сторін -щоб міська влада компенсувала перевізникам перевезення пільговиків, бо іншого виходу немає.

Управління транспорту зафіксувало всі пропозиції учасників слухань. Тепер рішення буде приймати виконавчий комітет.

3

2

1

6