Logo

21 Серпня 2018, 15:17

Підстава на 8 тисяч: у Франківську шахраї вимагають гроші за «виграш» справи в суді

В Івано-Франківську почастішали випадки дзвінків шахраїв, які телефонують учасникам судових процесів, представляючись помічниками суддів чи іншими працівниками суду, і пропонують за певну грошову винагороду позитивно вирішити їхні апеляційні скарги.

Два випадки зафіксовані щодо голови Апеляційного суду Івано-Франківської області та ще один випадок - щодо іншого судді.

За словами голови суду Богдана Гриновецького, про три факти шахрайства судом поінформовано прокуратуру.

"На жаль, повторно при розгляді справи про адмінправопорушення, щодо їзди в нетверезому стані. Жіночий голос від імені помічниці судді пропонував допомогу. Ми знову звернулись до прокуратури і слідство знайде особу, яка знищує наш імідж і шахрайським способом заробляє кошти", - розповідає голова Апеляційного суду.

Очільник судової інстанції каже, що саме відкритість роботи суду, де на офіційному сайті викладається інформація про списки справ, призначених до розгляду, почали використовувати шахраї з метою особистої наживи.

За його словами, подібні дзвінки є і до органів прокуратури. Наразі лише одна жертва сплатила кошти. Вона перерахувала гроші за виграш у її справі на картковий рахунок, надісланий їй смс-повідомленням.

У всіх випадках однакова сума - це 8 тис. грн.

"На щастя, шахраї поки ще не знають правильні прізвища помічників суддів", - розповідає Богдан Гриновецький. - Закликаємо жителів Прикарпаття не піддаватись спокусі при отримані аналогічних повідомлень та не перераховувати кошти на вказані рахунки, а звертатись з повідомленнями в правоохоронні органи".

Схожі випадки були зафіксовані й у Кіровоградській області.