Logo
28 Березня 2019, 15:11

Підземний сміттєвий майданчик коштуватиме Франківську 735 тисяч гривень

У середмісті Івано-Франківська на вулиці Грушевського, поруч із кінотеатром та магазинами розташовані чи не найпроблемніші сміттєві контейнери в місті. Особливо з настанням потепління поблизу них чутний сморід та скупчення осіб без постійного місця проживання.

Ще минулого року міська влада звернула увагу на цю проблему та вирішили встановити на їх місці, перший в Івано-Франківську підземний сміттєвий  майданчик. Роботи розпочали влітку й планували завершити до восени, а потім до кінця минулого року. Проте досі майданчик не готовий.

Коли вулиця Грушевського стане охайнішою та скільки за це заплатить місто – дізнавалась журналістка Типового Франківська.

Директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак зауважив, найвагомішою причиною, через яку встановлення триває так довго, є проблема із фінансуванням.

«Встановлення підземного сміттєвого майданчика відбувається так поволі, адже не було своєчасних авансів, фінансування. Банально, але без грошей підрядник не може виконувати свої обов’язки», - відзначає головний комунальник міста. 

Директор комунального департаменту додає, зараз на місці майбутнього майданчика комунальники проводять мережі, встановлюють дренажі. Вони потрібні для того, щоб ні сміття, ні механізм, який працює на електроенергії, не заливало водою.

«Цього тижня мали б завершити роботу із мережами, опісля працівники почнуть бетонувати майданчик, облаштують благоустрій, адже сам механізм уже встановлено. Закінчити плануємо через 1-1,5 місяця, втім все залежить знову ж таки від фінансування», - коментує Михайло Смушак.

Загалом згідно з договором вартість проекту становить 735 тисяч гривень.

Відтак додав, що на майданчику стоятимуть три невеликі сміттєві урни, куди можна буде викидати відходи. Коли під’їде сміттєвоз і працівник натисне кнопку на спеціальному пульті, підземний механізм із великими контейнерами підніметься вгору. Після цього їх звільнять від сміття, заметуть навколо і за допомогою пульта опустять під землю.

«Цьогоріч плануємо встановити тільки один майданчик, адже на інші поки що немає коштів. Також подивимось, наскільки ефективним та зручним буде цей, і тоді робитимемо наступні. Їх ми встановлюватиме здебільшого в центральній частині міста. Адже робити підземні сміттєві майданчики на околицях, де можна поставити звичайні контейнери, – це невиправдано дорого. У центрі треба, аби не було неприємних запахів, все естетично виглядало, не викликало у гостей і містян негативного враження», - акцентує очільник департаменту.

Головним плюсом, на думку Михайшла Смушака, таких сміттєвих майданчиків є те, що сміття знаходитиметься під землею, і його не буде видно.

 

 

                                                                     Підготувала Вероніка Ковбасюк