Logo
8 Вересня 2016, 10:00

Поблизу Франківська у Бистриці масово загинула риба, а вода смердить хімією

Мешканець Івано-Франківська Тарас Дем'янів схвильований станом води у річці Бистриця.

ryba

Про це Дем'янів написав на своїй сторінці у Фейсбук.

"Подивіться, що коїться на Бистриці нижче очисних споруд. Уже другий день з очисних споруд у річку зливають брудну воду з хімікатами. Все дно та береги встелені тілами мертвих риб та жаб від Ямниці до Єзуполя! Гине все живе від малька до дорослих особин", - йдеться у дописі.

За словами активіста, вода в ріці смердить хімікатами на кшталт туалетного мила та прального порошку.

"Вочевидь керівництво очисних споруд розраховувало на дощі та підняття води в річці на час скиду нечистот. От з дощем та великою водою не склалось. Люди схаменіться! Ви винищуєте все живе навколо. А на днях знову повернеться спека і та вся мертва риба почне розкладатися. Та і весь цей "букет" будуть споживати в якості питної (зовсім не дешевої-згідно нових тарифів) жителі міст, що розташовані внизу по течії Дністра", - написав чоловік.

Як розповів Дем'янів, після звернень чиновники відреагували і обіцяли вислати комісію.Про результат реагувань чиновників від екології активіст обіцяє повідомити пізніше.

Екологи і журналіст КУРСу вирушили на Бистрицю в районі очисних споруд "Івано-Франківськводоекотехпрому". Тут, як повідомляв громадський рибіснпектор і активіст Тарас Дем'янів, днями спостерігалося серйозне забруднення ріки: вода була майже чорною і різко смерділа побутовою хімією, яке спричинило масовий замор риби. До незапланованої перевірки приєднались працівники очисних "Водоекотехпрому". Вода у річці нижче від очисних споруд сьогодні і справді каламутна, при цьому вище по течії - чиста й прозора. Однак, загиблої риби журналіст не знайшов. Натомість, за кількасот метрів вниз за течією не бракувало рибалок, деякі з уловом. Швидкий тест на вміст розчиненого кисню у воді показав 7,8 мг/дм³, що є нормою. Екологи відібрали проби води для лабораторного аналізу. Неподалік від цього місця очисні споруди фірми "БАРВА", директор якої також приєднався до нас на якийсь час. Але вже довгий час фірма не скидає у ріку жодних стоків.

Один з рибалок розповів, що справді бачив вчора дуже брудну воду - чорну як дьоготь. Сліди цієї чорної речовини можна знайти на берегах. За словами рибалки, коли він витягнув з води свій "екран" - він був наче в сажі.

Після цього інспектори рушили вгору по ріці від очисних споруд. Там теж були рибалки, вода була чиста. Кисень у воді - 10,5 мг/дм³, що є дуже добрим показником. Різниця з водою нижче течії суттєва.

Відповідно до правил інспекція бере воду 500 метрів вище та нижче по ріці від очисних споруд. Але здивовані такою відмінністю в чистоті і якості води, екологи вирішили побувати на очисних спорудах "Водоекотехпрому".

Працівники підприємства не заперечували і навіть провели екскурсію очисними спорудами та дозволили там взяти проби води для аналізу. Кисень у воді - 5,8 мм/дм³.

На вигляд доволі чиста, але вже з самої труби очисних у ріку ллється вода з коричневим відтінком. Працівники підприємства кажуть, що це нормальне забарвлення.

Працівники лабораторії екологічної інспекції обіцяють представити аналізи проб через 5 днів.