Logo
31 Жовтня 2019, 10:33
Теги: рецепт

Понад 195 тисяч електронних рецептів виписали на Прикарпатті за програмою «Доступні ліки»

Електронний рецепт містить відомості про призначений лікарський засіб – діючу речовину, кількість доз, спосіб вживання ліків. Його виписує сімейний лікар, терапевт або педіатр, з якими у пацієнта підписана декларація.

Понад 6 мільйонів електронних рецептів по всій Україні пацієнти уже обміняли на безоплатні або з невеликою доплатою препарати. Урядова програма «Доступні ліки» передбачена для тих, хто страждає від з серцево-судинних захворювань, цукрового діабету ІІ типу чи бронхіальної астми. Електронний рецепт можна отримати дистанційно, зателефонувавши лікарю.

Також він може роздрукувати рецепт, якщо так пацієнтові зручніше. Отримавши смс, пацієнт іде в аптеку, яка працює в режимі програми «Доступні ліки». І фармацевт пропонує йому усі лікарські засоби з діючою речовиною, яку призначив лікар. І в тих кількостях, які прописані у рецепті. Пацієнт вирішує особисто , який саме препарат обрати – той, який дадуть безкоштовно, чи той, за який доведеться трохи доплатити.

Електронний рецепт діє 30 днів. Тобто пацієнт має місяць, аби сходити в аптеку і обміняти рецепт на необхідні і “доступні ліки”.

Михайло Березень, Ярослав Лелет, новини на Вежі.

Схожі Новини