Porto Franko: залізничний вокзал Івано-Франківська на дві години перетворився на театр

Залізничний вокзал Івано-Франківська на дві години перетворився на театр, а потяг – на справжню сцену.

Саме тут в рамках фестивалю сучасного мистецтва Porto Franko відбулася прем’єра драми-концерту «Вигнані з Раю» на відкритій локації.

На платформі залізничного вокзалу глядачі перенеслися на 70 років назад, коли були примусово перевезені сім’ї лемків, народу, що зберіг свою культуру, навіть будучи вигнаним зі свого Раю.

Драма-концерт «Вигнані з Раю» – це водночас реконструкція подій масової депортації лемків з їх етнічних земель і драма-концерт, у якому присутні близько 20 автентичних пісень у супроводі оркестру і хору молодих акторів театру, драма на основі реальних подій, веселі історії дівування і перше кохання та справжнє весілля з весільною ватрою і звичайно ж – бійкою.

Головну роль виконала артистка Івано-Франківського драматичного театру, заслужена артистка України Галина Баранкевич. Вона є і автором “Вигнаних з Раю”. Материнська лінія родини походженням з села Верховня Велика Новосончівського повіту. Культура пращурів є для неї не просто етнографічним раритетом, це її життя, її сьогодення, а пісні Лемківщини – це повітря, на якому вона зростала і яким дихає понині.

Розпочинався проект п’ять років тому з запису альбому лемківських пісень у виконанні заслуженої артистки України Галина Баранкевич, але з часом переріс у щось більше.

Режисер-постановник драми-концерту лемківської пісні – народний артист України Ростислав Держипільський.


Джерело: Фіртка

Підписуйтесь на канал Новини Франківськ в Telegram

1606 1

Залишити Коментар