Logo
13 Липня 2019, 21:55

Представників прикарпатських ОТГ навчали здійснювати заходи з профілактики захворювань

В обласному центрі розпочалась серія навчальних тренінгів у рамках реалізації проєкту «Популяризація громадського здоров’я в ОТГ Прикарпаття – обов’язок кожного». Про це повідомляють у пресслужбі Агенції розвитку об’єднаних територіальних громад Прикарпаття.

Впродовж першого етапу представників територіальних громад Івано-Франківщини навчають основ формування якісної системи громадського здоров’я, повідомляє пресслужба ІФ ОДА, інформує Типовий Франківськ.

На думку організаторів, такий комплекс дій стане запорукою нейтралізації негативних чинників впливу на здоров’я населення ОТГ.

«Розвиток громади, передусім, залежить від людського фактору. Тому вивчення практики профілактики захворювань, збільшення тривалості життя, а також зміцнення здоров'я має особливе значення, оскільки ці питання у комплексі впливають на соціальне благополуччя населення ОТГ», — сказав у коментарі виконавчий директор агенції Максим Чопей.

На переконання завідувачки кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я Івано-Франківського національного медичного університету, професора Орини Децик, профілактична медицина є важливим напрямом трансформації системи охорони здоров’я в ОТГ взагалі та в Україні зокрема.

Науковець відзначає, що більшість чинників, які впливають на здоров’я населення, знаходяться поза компетенцією медичних працівників.

«Система медичної допомоги може впливати на здоров’я населення у межах 10-25%. Всі інші чинники – поза нашою компетенцією. І впливати на них – на рівень зайнятості населення, освіченості, на можливість, скажімо, ведення здорового способу життя – значною мірою залежить від держави, а ще більше – від громади. Весь цивілізований світ, всі розвинені країни сьогодні основний акцент програм громадського здоров’я роблять саме на рівні громад. В ОТГ мають розуміти, що запобігання хворобам, промоція здоров’я – це їхня функція. Тому для здійснення системної роботи у цьому напрямі ми започаткували серію навчальних семінарів для представників громад», - говорить Орина Децик.

За словами радника з питань муніципальних послуг ІФ ЦРМС, участь в заході взяли працівники виконавчих комітетів рад ОТГ, закладів культури, працівники закладів охорони здоров’я. Заняття проходило з використанням інтерактивних технологій передачі інформації та у форматі цікавих тематичних дискусій, конструктивного діалогу, обміну думками.

«Вражені активністю учасників, їхнім свідомим підходом до питання громадського здоров’я. Слухачі порушували ті питання, які можливо впроваджувати на рівні ОТГ. Серед них, зокрема: промоція здорового способу життя, роль освіти у запобіганні небезпечного сексу, вживання наркотиків та алкоголю. Окрім того, розглядались й питання культурного та духовного виховання молоді у контексті впровадження громадського здоров’я. Важливо, що втілення таких заходів, які впливають на нейтралізацію негативних чинників на здоров’я людини в ОТГ, не вимагають великих фінансових вкладень», — резюмувала вона.

Довідково

Проєкт написано та підготовлено науковцями Івано-Франківського національного медичного університету спільно з експертами Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування. Впроваджується він Агенцією розвитку ОТГ Прикарпаття за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». На його реалізацію виділено понад 158 тис. гривень.