Logo
12 Грудня 2019, 18:20

Прикарпатські водії не пристібаються ременями безпеки

Відсоток водіїв, які пристібають в авто, порівняно з минулим роком майже не змінився – близько чверті від загальної кількості.

Менше чверті українських водіїв пристібаються ременями безпеки – про це свідчить всеукраїнське дослідження, яке провели ГО “Vision Zero” та Центр демократії та верховенства права в рамках Кампанії “За безпечні дороги” восени 2019 року. Так, ременями користуються 24,4% водіїв, що майже ідентично результатам минулорічного дослідження.

За словами експертів Кампанії, для того, щоб покращити ситуацію потрібні підвищити відповідальність за ігнорування ременів безпеки, яка сьогодні становить всього лише 51 грн, посилити контроль зі сторони поліції та проводити систематичні інформаційно-просвітницькі кампанії.

Кампанія “За безпечні дороги” проводила дослідження упродовж осені 2019 року у 22 обласних центрах, а також Сєвєродонецьку та Маріуполі. Учасники кампанії перевірили 31 501 водіїв. Його метою було визначити, який відсоток водіїв в Україні насправді користується ременями безпеки та чи змінився він за попередній рік. Таке дослідження Кампанія “За безпечні дороги” проводить щорічно з 2017 року за однаковою методологією, відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я, – методом спостереження.

Однак у більшості досліджених міст рівень пристібання є вкрай низьким і не досягає навіть 30%. 

Так на Прикарпатті тільки 16, 2% користуються ременями.

“Рівень користування ременями безпеки не змінився у порівнянні з минулим роком через те, що штраф й досі залишається 51 гривень. Депутати минулого скликання двічі провалили законопроект про підвищення штрафу, спочатку у грудні 2018-го і потім у червні 2019-го. Розраховуємо, що новий парламент, виправить цю помилку та ухвалить зміни в законодавстві, які дозволять зберегти життя та здоров’я українців”, – наголошує Тарас Шевченко, директор Центру демократії та верховенства права.

Водночас, рівень користування ременями у досліджених малих містах є значно нижчим, ніж у обласних центрах