Logo
23 Січня 2020, 11:25

Прикарпатський актор зіграв головну роль у фільми про революцію на Галичині

Сьогодні, 23 січня в прокат виходить пригодницький фільм про революцію Галичини. 

Де одну із головних ролей зіграв актр з Косова - Олег Пастух, пише Типовий Франківськ.

Галіція, 1932 року. Четверо українських підпільників з Українськоъ військової організації по прізвиську Чорний - (Орест Пастух), Зюк, Явір і Терен складають план для потреб опору. Але плани не йдуть так гладко, і ретельно продумана операція перетворюється на криваву бійню.

Цікаві факти про фільм "Екс":

- Майже для всіх виконавців головних ролей участь у фільмі "Екс" стала дебютом у кінематографі. Оскільки події розгортаються на Галичині, режисер стрічки Сергій Лисенко шукав акторів передусім у цьому регіоні. Виконавцем ролі Чорного став Орест Пастух, Явора – Віталій Гордієнко, а Зюка та Терена зіграли Роман Кривдик та Василь Колісник.

- Сценарій засновано на реальних подіях (йдеться про пограбування пошти у містечку Городок (тоді Грудек Ягелонські) 1932 року).

- Оператором стрічки виступив Сергій Михальчук, лауреат кінофестивалів у Берліні і Сан-Себастьяні. А художник-постановник, Влад Одуденко, відзначався роботою над фільмами "Поводир", "Плем'я", "Сторожова застава", "Дике поле" та "Крути 1918".

Довідково:

Пастух Орест Валерійович (2 липня 1987, Косів, Івано-Франківська область, УРСР) – український актор, режисер.

Народився 2 липня 1987 року у місті Косові Івано-Франківської області. Середню освіту здобув у місцевій середній школі №2 з 1994 по 2005 роки. Паралельно навчався у Косівській дитячій школі мистецтв (по класу хореографії, та фортепіано).

У період з 2005 по 2010 роки — студент кафедри театрального мистецтва Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника (курс О. Добряка).

У 2008 — 2009 роках, паралельно з навчанням, працює артистом драми Коломийського академічного обласного українського драматичного театру ім. Івана Озаркевича. На сцені цього театру відбулася дипломна вистава «На полі крові» (за мотивами творів Лесі Українки «На полі крові» та «Одержима»).

У Хмельницькому обласному українському музично-драматичному театрі ім. Михайла Старицького працює артистом драми (2009 — 2010), згодом — режисером-постановником (2010 — 2011), і головним режисером (2011 — 2012). У театрі втілив низку постановок,та ролей. Так, вистава «Ревізор» за Гоголем була відмічена і критикою, і фестивальними дипломами.

З 2012 по 2018 режисер-постановник Івано-Франківського обласного музично-драматичного театру ім. Івана Франка.

У період з 2012 по 2017 роки — викладач майстерності актора на кафедрі театрального і хореографічного мистецтва Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника.[2]

З 2018 року — актор київського театру «Золоті ворота».

Схожі Новини