Logo
8 Травня 2019, 12:32

Прикарпаття у п'ятірці областей України з видворення мігрантів-нелегалів

Сьогодні, 8 травня, в Івано-Франківську розповіли про ситуацію перебування в області неврегульованих мігрантів, громадян інших країн, які певною мірою порушують міграційне законодавство України.

Загалом на території Прикарпаття постійно проживають 5448 іноземців. Тимчасово проживають 2807 іноземних громадян, з них 1914 - студенти та 212 іноземців, які мають дозвіл на працю в Україні, пише Типовий Франківськ.

В ході проведення заходів під умовною назвою «Мігрант» з 1 березня по 5 травня цього року було виявлено та притягнуто до адмінвідповідальності 103 іноземців.

Наклали та стягнули штрафи на користь держави на загальну суму 182 560 гривень. Під час перевірки виявили 51 нелегального мігранта, стосовно них прийнято рішення про примусове повернення за межі України.

10 іноземців ухилялися від виконання рішення про присусове повернення і за позовами Управління ДМС в області судами прийнято рішення про присусове видаорення з України. Ще 10 іноземців помістили до Волинського пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства.

Як повідомив перший заступник начальника Управління ДМС України в Івано-Франківській області Андрій Якуб‘як, іноземці які перебувають незаконно на території України є правопорушниками, вони не є злочинцями, проте становлять загрозу для держави, оскільки їх діяльність не облікується, якщо вони працюють - не сплачують податків.

На території області цього року виявили 70 іноземців, що незаконно перебувають на території області.

«Адміністративне покарання - іноземець повинен сплатити штраф», - каже Якуб‘як.

Посвідку, яка існувала раніше, дуже часто підробляли. На сьогодні ДМС вийшла на новий рівень біометричних документів.

«Я горжуся тим, і все Управління також, що ми перейшли на такий рівень. Фактів підробки таких не зафіксовано», - зазначає Якуб‘як.

Крім того, у міграційній службі додають, якщо франківці бачать, що по сусідству, наприклад, проживають підозрілі іноземці чи дибоширять, вони можуть повідомляти у відповідні органи. 

«Якщо іноземець вчинив злочин - ми не можемо його депортувати, бо передбачена кримінальна відповідальність. Іноземець, який незаконно перебуває на території області є правопорушником. Якщо вчинить злочин- це кримінал», - пояснює заступник начальника ДФС області.

Найбільше нелегалів з критичних територій. Більшість іноземців не хочуть тут залишатися, вони шукають шляхи потрапити в Європу.
Нещодавно у Франківську виявили 6 осіб з Індії, які шукали способи подальшого просування до європейських країн.

Івано-Франківська область на 4-5 місці серед областей України по видворенню іноземців.