Logo
25 Вересня 2015, 14:44

Експерти проаналізували регуляторні акти Івано-Франківської міської ради та виконкому

Сьогодні, 25 вересня,  експертами Молодіжного громадського центру «Еталон», що є регіональним партнером Проекту USAID  було представлено напрацювання щодо усунення корупційних ризиків у чинних регуляторних актах та пропозиції івано-франківського бізнесу, сформовані за результатами проведення фокус-груп та анкетування представників бізнес-спільноти.

еталон

Робота проводилась в рамках проекту USAID "Впевнений бізнес - заможна громада", що впроваджується Центром міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ). Експерти проаналізувати регуляторні акти Івано-Франківської міської ради (1590) рішення виконавчого комітету міської ради (3047). Насамперед, досліджувались регуляторні акти, що виявити правові норми, що містять загрози корупції. Проаналізувавши ці 4637 актів виявлено певні загрози та скеровано відповідні пропозиції щодо їх усунення до мерії.

Регуляторні акти досліджувались за 4-ма сферами діяльності: земельних відносин, містобудування та благоустрою, розміщення зовнішньої реклами, а також оренди і користування майном. Загалом відібрано 30 рішень із 77 регуляторних актів.

Юрист центру «Еталон», Наталія Кобильчак проінформувала про мету та висновки роботи.

" Лише 3 із 30 проаналізованих нами актів не мали в собі корупційних ризиків, тобто лише 10%. 4 акти потребують скасування, через зміни в чинному законодавстві. Деякі акти прийняті з перевищенням повноважень місцевих органів, зокрема, звільнення самовільно зайнятих земельних рішень. Це вирішується судом, а не місцевими органами. Також сприяє корупції нечіткість формулювань актів, відсутність критеріїв причин відмови та інші", - наголосила юрист.

Відповідні висновки та пропозиції надіслані до міської ради, суперечності у побудові регуляторних актів направлені до Верховної Ради.

Голова правління Молодіжного громадського центру «Еталон», Леся Аронець вважає:

"Особливо важливою є громадська активність, якщо вимови однієї людини можна зігнорувати, то сотні це вже неможливо. Громада краще знає свої проблеми, а влада - це лише інструмент їх вирішення"

Схожі Новини