Logo
15 Квітня 2019, 16:10
Теги: здоров'я

Проблеми із зубами впливають на стан здоров’я людини

Які небезпеки для здоров’я організму приховують проблеми із зубами та нехтування стоматологом?

Задавнений карієс може призвести до хвороб шлунку, а пошкоджені ясна – це ризик хвороби Альцгеймера у майбутньому. Чим небезпечні для людини нехтування стоматологом та занедбані зуби? В ефірі "Сніданку з 1+1" обговорили топ-5 хвороб пов'язаних з зубами, пише Типовий Франківськ.

На першому місці – шлунок. Саме він першим страждає від неправильного догляду за зубами. Гастрит, виразка та холецистит – такими можуть бути наслідки потрапляння  до шлунково-кишкового тракту хвороботворних мікроорганізмів із ротової порожнини.

У зоні ризику захворювань також люди з неправильним прикусом. Вони не досить ретельно пережовують їжу, а тому провокують проблеми із травленням.

Якщо зуби працюють погано, мають якісь свої хвороби, то очевидно люди жують їжу важче і складніше, а якщо так, то в шлунок потрапляють уже не зовсім пережовані шматки їжі. І шлунку і кишківнику важко їх переробити, і утворюються ті чи ті хвороби.

Друга небезпека – ангіна. Шкідливі бактерії з рота можуть осідати на піднебінних мигдалинах та провокувати цю хворобу. Ангіна своєю чергою небезпечна ускладненнями – ревматизмом та захворюванням нирок. Тому вкрай важливо вчасно лікувати навіть найменші дірочки у зубах. 

Третє. Від недоглянутих зубів страждає серце. Адже травмування у ротовій порожнині – це пряма дорога для мікробів до крові та тканин серця.

Виявляється, що бактерії люблять м'язи серця. Тобто, вони точно так само любить м’язи серця, як наприклад ясна. Чи наприклад, як зуби.

Тому для того, щоби бактерії не їли, не пошкоджували м’яз серця, краще, щоб їх просто не було. А це досягається просто чистотою зубів.

Четверта причина доглядати за зубами – ризик виникнення інфаркту або інсульту. Виявляється, бактерії з ротової порожнини можуть осідати й на стінках судин – у тих місцях, де вже почали утворюватися атеросклеротичні бляшки. Таке укріплення зрештою може призвести до закорковування судини.

І п’яте. Хворі зуби та ясна збільшують ризик хвороби Альцгеймера. Такий зв'язок нещодавно виявили німецькі науковці. Вони довели: саме бактерія, яка спричиняє пародонтит, пришвидшує і розвиток деменції.

Щоб зменшити ризики усіх цих хвороб, обов’язково чистіть зуби після їжі вранці та ввечері. Та двічі на рік відвідуйте стоматолога.