Logo
10 Квітня 2020, 20:15
Теги: заборона

Продовження заборони на російські соцмережі: у Раді з'явилась постанова

У Верховній Раді 9 квітня зареєстрували постанову, якою пропонується продовження заборони на російські соцмережі. Парламент може рекомендувати РНБО продовжити заборону.

Проєкт постанови №3319 вже зареєстровано на сайті Верховної Ради. Останній етап проходження документа – обробляється у комітеті, пише 24 канал.

Мовиться про заборону інтернет-провайдерам надавати доступ до цих ресурсів: 

"Mail.ru" (www.mail.ru),
"Вконтакте" (www.vk.com),
"Одноклассники" (www.ok.ru).
У низці судових рішень Верховний суд підтвердив законність таких санкцій.

Що рекомендує зробити СБУ

Служба безпеки України пропонує продовжити санкції щодо російських соціальних мереж "Однокласники" і "ВКонтакте" ще на три роки. Відповідні пропозиції голова СБУ Іван Баканов вніс до РНБО.
З початку введення санкцій слідчі СБУ зареєстрували майже 100 кримінальних проваджень щодо власників та адміністраторів антиукраїнських угруповань в цих соціальних мережах.
Фейки в країнах сталої демократії прирівняні до зброї масового знищення. Проти України триває гібридна війна, і ми продовжуємо протистояти інформаційним атакам з боку РФ. Тому в продовженні санкцій сенс: цим ми захистимо наших громадян від фейків і маніпуляцій,
– переконаний Баканов.

Що відомо про заборону російських сайтів в Україні

15 травня 2017 року п'ятий президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО про блокування російських ресурсів на території України.
Зокрема, заблокували доступ до таких популярних соцмереж, як "ВКонтакте" і "Одноклассники". Також до всіх сервісів "Яндекса" – "Яндекс.Деньги", "Яндекс.Новини", "Яндекс.Пошта", Метро, Каса, Календар, Кинопоиск, Авіа, Веб-майстер, Відео, Погода, крім головної сторінки "Яндекса".
Під санкції потрапили і Mail.Ru Group, сайти антивірусних компаній "Лабораторія Касперського" і DrWeb.
Загалом, у санкційному списку опинилось 468 юридичних та 1228 фізичних осіб.
Рішення української влади підтримали в НАТО. В заяві Альянсу мовилось, що цей указ був пов'язаний з питанням безпеки, а не свободи слова.