Logo
17 Березня 2015, 09:00

Проїзд у франківських маршрутках зросте до 4 гривень (ФОТО)

В Івано-Франківську відбулися громадські обговорення  підняття тарифу на громадські перевезення і громадському транспорті з 2,75 грн. до 4 грн.

1

За словами перевізників тариф, який тепер діє в Івано-Франківську є нерентабельним і більшість з маршрутів працюють збитково.

«Сядьте в автобус, поїдьте кілька разів зранку до вечора, потім заправте його, дайте зарплату водієві, зремонтуйте… Тоді у вас всі запитання про підняття тарифу відпадуть», – каже  голова асоціації івано-франківських перевізників Володимир Сохан.

Громадські активісти ж згадали перевізникам обіцяні при попередньому піднятті тарифу GPS-навігатори та квитки. Крім того, згадували про поведінку водії, які хамелять, курять та дозволяють собі з’їжджати з маршруту тоді, коли їм це захочеться.

Щодо GPS-навігаторів, то перевізники кажуть, що на пристрої обіцяли виділити кошти з міського бюджету, але так і не вділили.

"У міському бюджеті є не розприділених 100 мільйонів гривень. Пропоную звернутися до бюджетної комісії, щоб виділити кошти і забезпечити перевізників GPS-навігаторами, а вони лише мають утримувати їх", - зауважив  громадський активіст Володимир Кушніренко.

Що ж до тарифа, то за розрахунками перевізників середня собівартість перевезення одного пасажира у Франківську – 6, 25 грн.

Проте, як зазначив заступник директора Департаменту комунального господарства МВК Ігор Сенчук, підняття тарифу на проїзд у маршрутках до чотирьох гривень є економічно обгрунтованим. Така цифра з'явилася після проведення коригування "по вартості палива в структурі тарифу".

Після тривалих дискусій учасники громадських обговорень зійшлися на тому, що громадськість міста, якої в залі були лічені представники,  не заперечує, що вартість проїзду в громадському транспорті слід підвищити до 4 грн.

Крім того, громадські активісти разом з перевізниками звернуться до бюджетної комісії міськради з пропозицією виділення з міського бюджету коштів для придбання і обладнання всіх маршрутних автобусів Івано-Франківська GPS-трекерами.

Чи платитимуть франківці чотири гривні за проїзд у маршрутках, визначатиме виконком, після якого остаточне рішення має прийняти сесія Івано-Франківської міськради.

 3

 4

 5

7

6

2

Схожі Новини