Прикарпатець встановив рекорд України із запливу під кригою

13 березня експерти Національного Реєстру Рекордів здійснили фіксацію безпрецедентного запливу на максимальну відстань людини під кригою. Заплив відбувся на затримці дихання і без будь-якого додаткового спорядження.

На рекорд претендував 38-річний Олексій Гуцуляк із міста Коломия на Івано-Франківщині, який у 2013 році встановив рекорд найтривалішого перебування людини без одягу під снігом тривалістю 60 хв 8 сек. Нагадаємо, що цей рекорд було внесено до світової Книги Рекордів Гіннеса.

Сьогодні, фрідайвер має намір встановити новий рекорд – під кригою. Не дивлячись на те, що прогнозована температура води була не більше 3 градусів, заплив в крижаній воді здійснюється без гідрокостюму, лише плавки та окуляри. 

 “Ми забезпечуємо безпеку рекордсмену. У нас є все необхідне, щоб гарантувати безпеку чоловіка. Крига на озері сягає 10 сантиметрів. Видимість буде погана, адже з різким потеплінням вже сьогодні вода стала каламутнішою, ніж була навіть вчора, коли рекортсмен тренувався”, – каже Дмитро Буряк, начальник коломийських рятувальників.

За словами експерта Національного реєстру рекордів Віталія Зоріна, конструкція сформована з ополонок протяжністю 61 метр.

“Проблема є в тому, що вода дуже каламутна, видимість 15 см. Як б не ризикнув навіть по колона зайти у таку воду. Рекордсмену буде надзвичайно важко орієнтуватися під час плавання”, – зазначив експерт.

Рекорд прикарпатця зафіксовано.

 

271 1

Залишити Коментар