Logo
20 Квітня 2018, 22:48

Прикарпатець, який хотів "продати" знайомого в Росію чекатиме суду в СІЗО

Сьогодні, 20 квітня Івано-Франківський міський суд обирає міру запобіжного заходу прикарпатцю, якого обвинувачують за  ч. 1 ст. 149 (Торгівля людьми або незаконна угода щодо людини) Кримінального кодексу України. Справу про запобіжний захід розглядає суддя Тарас Антоняк. На слухання доставили й самого підозрюваного Ігоря Мугитича. 37-річний чоловік, житель одного із сіл Долинського району Івано-Франківської області, погрожуючи застосуванням фізичного насильства щодо потерпілого 31-річного жителя іншого села цього ж району, під приводом повернення неіснуючого боргу, завербував його до трудової експлуатації на території Російської Федерації. 18 квітня, залякавши потерпілого та вчинивши щодо нього психологічний тиск, зловмисник намагався автомобілем «Мерседес Спрінтер», здійснити незаконне його переміщення до Російської Федерації.
"Обвинувачуваний організував, щоб потерпілого привезли до нього додому, де його товариші били потерпілого. З підозрюваним було чотири особи, які наносили удари руками та ногами. Утримували його у складському приміщенні добу. Цей чоловік був організатором", - зазначив прокурор.
У суді обвинувачуваний розповів про стосунки з потерпілим. За словами чоловіка,  минулого року він взяв потерпілого на роботу.
"Він мене обкрадав неодноразово, працював у мене в 2006-2007 рр. Його ловили на гарячому: крав і гроші, і товар, і золоті ланцюжки. Він просив кілька разів і я взяв його на роботу. Пропрацювавши 10 днів, він попросив у мене 14 тисяч гривень, потім 10 тисяч і 6 тисяч. Я відмовив. Через кілька днів до мене подзвонив товариш і попросив позичити 1500 доларів. В той час потерпілий Шумський чув розмову. Наступного дня, коли жінка мала привезти гроші, їхала з потерпілим на базар - сума коштів зникла. Жінка просила співробітників, щоб зізналися, якщо то хтось із них. Шумський сказав: "То зробив я. Зараз гроші не віддам". Був готовий відробити. Але я його звільнив, бо мені не потрібен такий робітник." , - розповів підозрюваний.
Відтак, каже чоловік, потерпілий сам звернувся до нього, з проханням знайти йому роботу аби віддати борг.
"Я звертався до людей в Москві, просив, щоб взяли його на роботу. Там не хотіли, бо в нього погана репутація. Я лише домовлявся. Йому гроші мали давати на руки і частину він мав віддавати", - розповів підозрюваний.
Адвокат обвинувачуваного зазначила, що клопотання прокурора не підлягає до задоволення, оскільки ознак вербування в його діях немає.
"Я займаюсь підприємницькою діяльністю, торгую на базарі, маю фури, які перевозять зерно, складські приміщення, автомобіль, будинок. Закордонний паспорт можу здати. Усі знайомі в РФ - це люди з села Княжолуки, вони беруть на роботу", - додав обвинувачуваний.
На думку адвоката, статтю слід перекваліфікувати на "Замах на злочин", адже чоловіка до кордону не довезли. Заяви прокуратури адвокат назвала голослівним. Також вона просить для свого підзахисного домашній арешт та призначення застави. Крім того, як стало відомо, депутат сільської ради готовий взяти чоловіка на поруки. Але суддя Т.Антоняк заначив, що такі клопотання заявляються на початку засідання. Суддя ухвалив клопотання задовільнити строком на 60 днів до 17 червня 2018 року без застави.

Джерело: Фіртка

Підписуйтесь на канал Новини Франківськ в Telegram