Logo

12 Лютого 2019, 15:59

Прикарпатська лікарня придбала дрова за завищеною ціною

Центральна районна лікарня у місті Долина Івано-Франківської області придбала паливні дрова на суму 1,3 мільйона гривень у приватного підприємця з міста Дружківка Донецької області Олексія Оскіна.

Про це повідомляється на сайті електронних закупівель Prozorro. Інформують Наші гроші.

Згідно з договором, переможець торгів протягом 2019 року продасть 817 кубометрів дров у долинські лікарні: 300 куб. м. у Центральну районну лікарню і 517 куб. м. ‒ у Дитячу міську лікарню.

Вартість одного кубічного метра становитиме майже 1600 грн.

Така ціна є значно вищою, ніж на інших закупівлях області, наприклад, Богородчанська лікарня купила дрова за 1380 грн за куб, а військова частина 1241 Нацгвардії  придбала дрова по 1 тис. грн за метр кубічний.

За таку ж ціну півтора місяці тому продавав дрова й Олексій Оськін військові частині у Львові.

Єдиним конкурентом переможця на торгах виступила приватна підприємниця Неля Малишенко, також зареєстрована у місті Дружківка. Її пропозиція була на 3 тисячі гривень дорожчою. Під час аукціону учасники не торгувались та не знижували цін.

Неля Малишенко для участі у торгах від долинської лікарні завантажила лише незначну частину необхідних документів: паспорт, два витяги із реєстрів та цінову пропозицію. Тому є підстави вважати її так званим «технічним учасником».

Ймовірно, саме тому управління Західного офісу Держаудитслужби в Івано-Франківській області зацікавилось цієї закупівлею і 25 січня розпочало її моніторинг.

Підставою для цього стали «виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення законодавства у сфері публічних закупівель». Звіт про перевірку закупівлі аудитори опублікують не пізніше ніж через 15 робочих днів від початку моніторингу.

До речі, на інших тендерах, де Неля Малишенко здобувала перемогу, в складі її документації наявні довідки ідентичні із тими, які надавав Олексій Оськін в якості підтвердження кваліфікації, наприклад, про працівників та матеріально-технічну базу.

Також з Олексієм Оськіним конкурував чоловік Нелі Малишенко ‒ Андрій Малишенко, який також «злив» торги, завантаживши неповний пакет документів. І знову ж таки, у випадку перемог, Андрій Малишенко надає такі ж документи, як його дружина та Олексій Оськін.

Усі ці приватні підприємці зареєстровані у одному місті: Дружівка, Донецької області. У забороненій в травні 2017 року російській соцмережі «ВКонтакте» Малишенки та Оськін є «друзями».

Це другий контракт Олексія Оськіна з державними структурами, сумарна вартість яких становить майже 1,5 мільйона гривень, враховуючи дану закупівлю.