Logo
19 Жовтня 2015, 10:58

Прикарпатські пластуни експедицією відзначили річницю створення УПА

На Прикарпатті відбулась молодіжна науково-пізнавальна експедиція пластунів Івано-Франківської Округи «Повстанськими стежками», приурочена річниці створення УПА.

упа

Метою заходу було познайомити учасників з історією визвольних змагань та побувати у визначних місцях національно-визвольної боротьби, пише Фіртка.

Пластуни відвідали могилу Василя Шелеста - пластуна, полковника УПА, командира оперативної групи УПА-Захід (26 січня 1944 - квітень 1949), крайового провідника ОУН Карпатського краю, Генерального судді ОУН, заступника головного командира УПА, в смт. Перегінськ Рожнятівського району.

Наступним пунктом в мандрівці стало добре діло - маркування маршруту від урочища Ангелів до урочища Свинного, поблизу Гринькова, де з 1943 по 1946 роки знаходився табір УПА під проводом «Летуна» - «Заграва». Надвечір після насиченого дня пластуни провели повстанську ватру, де лунали тематичні пісні та відбулось історичне обговорення буремних подій минулого століття.

Наступного дня пластуни вирушили до хати-музею в урочище Яла, що за Осмолодою, де загинув «Шелест» з дружиною та побратимами. Після молебні учасники вшанували героїв хвилиною мовчання та вирушили до наступного пункту мандрівки – смт. Солотвин на Богородчанщині, де відвідали пластову домівку, а також мали змогу ознайомитись із життям та діяльністю одного із видатних засновників Пласту – Івана Чмоли, який народився в Солотвині.

Також дізналися про життєпис Михайла Дяченка (пластун, член УГВР, референт пропаганди Карпатського краю, головий поет УПА, ідеолог, публіцист і пропагандист українського збройного підпілля ОУН-УПА), який загинув в с. Дзвиняч Богородчанського району.

Пластуни Округи продовжили мандрівку до с. Пуків Рогатинського району, де відбулась посвята пам’ятного хреста біля місця, де знаходилась підпільна штаб-квартира командира УПА Романа Шухевича (1945-1946 рр). На заході також були присутні Юрій та Марія Шухевичі - діти легендарного командира УПА.

В Івано-Франківську за участі пластунів відбулася повстанська ватра, яка підсумувала заходи відзначення 73-ьої річниці створення Української Повстанської Армії.