Logo
21 Лютого 2015, 15:41

Прикарпатським журналістам провели екскурсію виправною колонією (ФОТО)

Днями Коломийську виправну колонію управління ДПтС України в Івано-Франківській області (№ 41) відвідали представники обласних ЗМІ. Це установа середнього рівня безпеки для чоловіків, вперше засуджених до позбавлення волі за тяжкі і особливо тяжкі злочини. Розташована колонія в с. Товмачик Коломийського району.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Нині в Коломийській виправній колонії перебуває близько 460 засуджених. Журналісти ознайомилися з навчальною базою установи. При колонії функціонує Товмачицька вечірня (змінна) середня загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ступенів та навчальний центр, де засуджені навчаються робітничим професіям за восьми спеціальностями, інформує прес-служба управління ДПтС України в Івано-Франківській області

Заступник начальника колонії Василь Мочернюк ознайомив журналістів з порядком зарахування засуджених на навчання, особливостями процесу навчання у школі та навчальному центрі. У 2014-15 навчальному році середню освіту виявили бажання отримувати 106 засуджених, а фах робітничої спеціальності - 215 засуджених. До навчального процесу залучено 18 вчителів та 10 майстрів виробничого навчання. Як зізнаються самі засуджені, навчатися їм цікаво, навчальної літератури є достатньо, було б бажання. Один із засуджених поряд із здобуттям професії газоелектрозварювальника, взявся опановувати юридичну енциклопедію із 10 томів, яку свого часу до колонії було передано з Києво-Могилянської академії. Наразі читає четвертий том.

Журналісти відвідали церкву при установі Христа Спасителя, яку вперше серед установ виконання покарань відкрито у 1994 року. Щонеділі та у релігійні свята тут відбуваються Богослужіння. Василь Мочернюк коротко розповів про організацію корисного дозвілля засуджених, про відвідини колонії релігійними організаціями, творчими аматорськими колективами.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Про роботу виправної колонії, її завдання, проблеми, які потребують вирішення журналісти спілкувалася з першим заступником начальника колонії Тарасом Катричем.

У рамках прес-туру журналісти побували у виробничих цехах, де засуджені залучаються до суспільно-корисної праці. Тут виготовляють столярні та сувенірні вироби, пиломатеріали, вироби з металу. Налагоджена робота з виготовлення габіонних ящиків для берегоукріплюючих робіт, контейнерів для твердих побутових відходів. У 2014 році освоєно нові види продукції: набір для каміну, підвазонник кований, млин декоративний.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Але, як зізнається начальник сектору виробничої діяльності, маркетингу та економіки управління Держаної пенітенціарної служби в області Андрій Танасійчук, державне підприємство колонії, на жаль, не працює на повну потужність. Виконання Регіональної цільової програми залучення виробничих потужностей підприємств установ виконання покарань для соціально-економічного розвитку регіону, яка діє в області з 2012 року не забезпечує виконання всього запланованого. Взнаки дається сьогоднішня складна ситуація в країні.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Журналісти, перебуваючи більше двох годин в установі, впевнились, що не дивлячись на проблеми, які ще треба вирішувати, установа працює для досягнення основної мети – виправлення засуджених та повернення їх до повноцінного життя в суспільстві.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA