Logo
26 Травня 2019, 13:40
Теги: здоров'я

Речі з секонд-хенду: чи є небезпека для здоров'я і як позбутися запаху

Секонд-хенд в Україні набирає популярність. Журналісти з'ясували, наскільки безпечні для здоров'я такі речі і як позбавиться від характерного для секонду запаху.

Секонд-хенд в Україні набирає популярність. Журналісти з'ясували, наскільки безпечні для здоров'я такі речі і як позбавиться від характерного для секонду запаху.

Весь секонд-хенд, який потрапляє в Україну, обробляють дезинфектором формальдегідом, пише "Сьогодні".

Формальдегід потрапляє в організм через простий вдих, і це вкрай небезпечно для алергіків. Тому після дезінфекції повинні обов'язково проводити нейтралізацію нашатирним спиртом.

Щоб з'ясувати, чи несуть вживані речі загрозу, журналісти з проекту "Слідами" віднесли їх до лабораторії "Укрметртестстандарту".

"Вміст формальдегіду вийшов у межах від 9 до 17, за санітарними правилами норма становить не більше 75 мг на кг. Рівень кислотності по всіх виробах у нас вийшов 6,9-7 одиниць, санітарними нормами встановлено рівень від 4,8 до 7,5", – каже Людмила Качанова, заступник начальника лабораторії ДП "Укрметртестстандарт".

Таким чином, речі, які були віддані на експертизу, здоров'ю не загрожують.

А ось як позбутися характерного запаху і остаточно переконати себе в безпеці придбаних речей? Відразу після покупки такий одяг обов'язково треба провітрити.

Лікарі радять покласти речі в герметичний пакет і заморозити. І тільки тоді замочити на кілька годин, а потім випрати в гарячій воді.

"Будинки як мінімум, замочувати їх у звичайній теплій воді або ж просто прати в домашніх умовах з хорошими пральним порошком. Не завадить також і парова професійна хімчистка – якщо мова йде про пальто або куртку", – каже Марина Борисюк, лікар алерголог.

Однак, якщо придбана річ все ж псує здоров'я, повернути її назад в магазин не вийде.