Logo
24 Грудня 2019, 11:35

Різдвяні співи та колядки: у Франківську відбудеться фестиваль "Коляда на Майзлях"

Сьогодні, 24 грудня в Івано-Франківську розповіли про особливості святкування фестивалю «Коляда на Майзлях»

Нагадаємо, різдвяний фестиваль "Коляда на Майзлях" започаткували у 2010 році при монастирі Царя Христа отців Василіян Української Греко-Католицької Церкви м. Івано-Франківська. Мета фестивалю - відновлення, збереження та поширення різдвяних традицій, коляд, щедрівок, а також обмін творчими досягненнями мистецьких колективів, пише Типовий Франківськ.

Участь у фестивалі братимуть аматорські та професійні хорові колективи, солісти-вокалісти, ансамблі, фольклорні колективи, оркестри нашого міста, області, з різних куточків України, а також закордонні колективи.

«Ми стараємося не тільки зберегти наші традиції, але й розвинути та показати їх всьому світу», - відзначив Митрополит Володимир Війтишин.

За словами Директорки департаменту культури Надії Загурської, цьогоріч до Франківська на фестиваль завітають гості з Канади, Польщі, Румунії.

Загалом впродовж існування фестивалю з сольними концертними програмами виступило понад 300 колективів: народні, професійні хори, різного складу вокальні, вокально-інструментальні та оркестрові колективи, фольклорні гурти та драматичні колективи, сольні виконавці.

Зазначимо, що в жовтні 2018 року Наказом Міністерства культури України Фестивалю присвоєно статус міжнародного.

Урочисте відкриття фестивалю відбудеться 8 січня після Архієрейської Літургії, яка розпочнеться о 12.00 год в храмі Царя Христа й очолить її Архієпископ та Митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин за участю колективів парафії та гостей фестивалю.

Концертні виступи учасників та гостей ХІ Різдвяного фестивалю “Коляда на Майзлях” відбуватимуться у церкві Царя Христа монастиря оо. Василіян УГКЦ та на вічевому майдані міста 9-11 січня, а гала-концерт відбудеться 12 січня 2020 року о 16.00 год.