Logo

8 Січня 2020, 17:35
Теги: ліс, рубка

Рогатинський лісгосп заплатить більше мільйона за незаконну вирубку лісу

Господарський суд Івано-Франківської області прийняв рішення щодо позову Державної екологічної інспекції Карпатського округу до Державного підприємства «Рогатинське лісове господарство».

Державні екологи звернулись до суду про відшкодування 1,275 млн. гривень шкоди заподіяної лісу, внаслідок порушення норм лісового законодавства, пише газета Галичина.

У травні 2019 року Державна екологічна інспекція Карпатського округу провела планову перевірку Державного підприємства «Рогатинське лісове господарство».

На місці перевірки Воронівського, Рогатинського, Пуківського, Букачівського лісництв, які підпорядковані Державному підприємству «Рогатинське лісове господарство», при натурному обстеженні виявлено порушення лісового законодавства.

«При натурному обстеженні виявлено незаконну рубку дерев з відпускним тавром, однак вони відсутні у матеріалах відведення ділянки до рубки і відповідно їх ліквідний об`єм відсутній у лісорубному квитку. Також при натурному обстеженні виявлено незаконну рубку дерев без контрольних та відпускних тавр», - йдеться у рішенні.
Найбільша шкода була завдана рубкою у Воронівському лісництві, де зрубали 77 сироростучих дерев породи дуба червоного (діаметром від 46 до 68 см). За незаконну рубку цих дерев нарахували шкоди більше 1 мільйона гривень.

У сусідніх лісництвах зрубали ще близько 50 дерев.

Державна екологічна інспекція Карпатського округу звернулась до Державного підприємства "Рогатинське лісове господарство" з претензією про сплату шкоди в розмірі 1,275 млн. гривень. Однак, відповідач відповіді на претензію не надав, розмір шкоди не сплатив.

Суд задовольнив позов Державної екологічної інспекції Карпатського округу до Державного підприємства "Рогатинське лісове господарство" про відшкодування 1,275 млн. гривень шкоди заподіяної лісу, внаслідок порушення норм лісового законодавства.

Найбільше коштів, а саме 1,26 млн. гривень, спрямують у фонд охорони навколишнього природного середовища с. Липівки Рогатинського району.

Рішення ухвалив суддя Володимир Михайлишин.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Західного апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.