Logo
23 Травня 2019, 12:41

Віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко: Карпати найбільш інвестиційно привабливий проект для країни

Сьогодні, 23 травня, у селі Вигода Долинського району відбулося засідання «круглого столу» «Розвиток гірських територій українських Карпат: від Концепції до Плану дій».

В круглому столі взяли участь Віце-прем’єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода, голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук, експерти, а також представники Центрів розвитку і громад гірських територій Івано-Франківської, Львівської, Чернівецької та Закарпатської областей, пише Типовий Франківськ.

Під час заходу планують напрацювати пропозицій до плану заходів з реалізації Концепції розвитку гірських територій українських Карпат на 2019-2027 роки, яку було затверджено Кабінетом Міністрів України 3 квітня 2019 року.

Розвиток гірських територій є одним з пріоритетів у роботі Івано-Франківського ЦРМС, адже третина населених пунктів Івано-Франнківщини розташована на гірських територіях і мають відповідний статус.

Віце-прем’єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко відзначив, що важливими питаннями зараз є реформи децентралізації, планування громад і всіх інших питань, які стосуються децентралізації.

«Проте зараз ми в Карпатах, тому я можу сказати, що вони є найбільш інвестиційно привабливим проектом для країни. Наша ціль - зробити Карпатам новим потягом для інвестицій України», - коментує Віце-прем’єр-міністр.

За словами Геннадія Зубка, важливими є питання не тільки інфраструктури, а й розвитку навколо неї, не тільки туристів, а й залучення інвестицій. Потрібно говорити не лише про соціальну підритимку гірських регіонів, а й про те, що можна виділяти значну частину інвестицій саме на розвиток областей карпатського регіону.

Голова ІФ ОДА Олег Гончарук зазначає, за час перебування на посаді голови адмінстрації, розуміє наскільки такі обговорення є важливими. А згодом закликав хвилиною мовчання вшанувати героїв, які захищали і захищають Україну.

«Ті, хто мешкає на території гірських регіонів, має дякувати уряду за схвалену концепцію розвитку карпатських областей. Проте ми просимо в держави не стільки фінансове забезпечення, скільки хочемо вчитись у інших набиратись досвіду», - додає Олег Гончарук.

Заступник голови Івано-Франківської обласної ради Сергій Басараб зазначає, проблемою у Карпатах є жалюгідні дороги. Зараз кожен дощ руйнує дороги, і відповідно неможливо їх ремонтувати за таких погодних умов.

Схожі Новини