Logo
6 Квітня 2015, 19:42

Руслана Коцабу залишили під арештом і відмовили у поверненні арештованих коштів (ФОТО)

Сьогодні, 6 квітня, в Івано-Франківському міському суді відбулося підготовче засідання у кримінальній справі журналіста Руслана Коцаби, якого звинувачують у державній зраді.

6

На досудовому засіданні, окрім рідних Коцаби та журналістів, були присутні представники ОБСЄ, Самооборони, ОБСЄ та його адвокат Тетяна Монтян.

«Все це є замовне, замазуха, повернення до часів сталінізму, коли в тих самих кабінетах на вулиці Сахарова, тепер уже нащадки НКВД, організували мені судилище. Таким чином вони хочуть залякати всіх нас і тих людей, які хочуть скористатися правом на вільне вираження своєї думки», – зазначив перед засіданням суду Коцаба.

Він наголосив, що звертався у своєму відео зверненні безпосередньо до президента, говорячи про те, що особисто відмовляється від мобілізації.

«Будь-який поганий мир краще, ніж добра війна. Цей конфлікт треба вирішувати виключно мирно. Навіть Папа Римський вчора звертався до всіх, що громадянську війну можна вирішити лише у мирний спосіб», – зазначав підсудний.

Коцаба вкорте настоював на тому, що не відчуває за собою ніякої вини. Він, за його словами, просто скористався своїм правом громадянина, журналіста, який бачив війну з двох боків, оскільки єдиний був акредитований в ЛНР.

Запобіжний захід стосовно підсудного у вигляді арешту суд продовжив до наступного засідання, яке відбудеться 6 червня.

Крім цього, суд відмовив Руслану Коцабі в задоволенні клопотання про зняття арешту та повернення вилучених під час обшуку коштів, які, за словами Коцаби, належать його матері. Гроші, системний блок, фотоапарат та інші речі, вилучені в підсудного, за словами суддів, йдуть у справі як речові докази, тому зняття арешту наразі передчасне.

Наступні дати судових засідань у справі Руслана Коцаби призначили на 16 квітня о 15:30, 29 квітня о 15:30, 13 травня о 15:00, 3 червня о 13:30, 10 червня о 10:30 і 18 червня о 10:30.

1

3

5

2

4