Logo
12 Лютого 2020, 18:47
Теги: здоров'я

Поради прикарпатцям, як покращувати якість зору

Майже дві з половиною тисячі іванофранківських дітей – із порушенням гостроти зору. Це все вплив гаджетів, екології, наслідки неправильного харчування, стреси та ще ряд чинників, які його псують.

З раннього віку сучасні діти отримують навантаження на очі, а самою тільки морквою важко підтримувати якість зору, пише  ТРК Вежа 

Більше того, за оцінками лікарів, кожен третій школяр закінчує школу з хронічними захворюваннями, серед яких порушення зору. Ми зібрали найдієвіші поради, для збереження “гострого зору”.

ТЕЛЕВІЗОР І КОМП’ЮТЕР ЧИ ЗДОРОВИЙ ЗІР?

Щоб там не писали виробники, але тип телевізора ніяк не впливає на зорове навантаження. Тобто будь-який телевізор впливає на зір. Окулісти вважають, що діти до 7 років повинні проводити не більше 40 хв за переглядом телепрограм. Більше того, якщо дитина багато часу проводить перед телевізором, в подальшому в неї можуть виникнути проблеми із запам’ятовуванням. Наприклад, американська асоціація педіатрів рекомендує дивитись мультфільми дітям віком від двох років, а перегляд має тривати до 10 хв.

Існує формула: вік дитини варто помножити на 3 і ми отримаємо час, який необхідно дитині виділити на телевізор чи комп’ютер.

Важливе значення має і відстань до екрану, яка має становити 5 діагоналей екрану. А робота за комп’ютером у дітей 7 років повинна не перевищувати 15 хв на день. Важливо, щоб у кімнаті було додаткове світло, окрім екранного. Використовуйте налаштування яскравості екрану, щоб не напружувати очі. Користуватись мобільним телефоном у темряві не рекомендується.

Всі зорові навантаження мають поєднуватись із руховими вправами та прогулянками на свіжому повітрі.

ВИПРЯМИ СПИНУ!

На зір впливає поза, в якій дитина сидить за столом, партою, читає книги чи виконує домашнє завдання. Не можна читати лежачи, а кожних 40 хв варто робити перерви під час певної діяльності.

При сутулості чи інших викривленнях хребта погіршується кровопостачання до головного мозку, що супроводжує ряд негативних наслідків. Викликати короткозорість може навіть малопомітний сколіоз.

Деякі батьки вважають, що сидіння на задній парті шкодить дитині. Проте, наше око пристосоване до того, щоб дивитись на віддалені предмети, а перші парти необхідні дітям, які мають вади зори.

 

 

СОН НЕ ДЛЯ СЛАБАКІВ, А ДЛЯ ЯКОСТІ ЗОРУ!

Батьки намагаються всебічно розвивати свою дитину, не замислюючись, що надмірна зайнятість значно похитне її здоров’я. Дитина від 7 років повинна мати не менше як 2-3 год вільного часу для прогулянок, а сон має тривати не менше 10-ти год. У дорослих цей час може зменшуватись до 8-ми годин. Зір – функція мозку, яка точно так само залежить від якості сну, як пам’ять і увага.

Цікаво, фахівці стверджують, що менше шансів отримати короткзорість мають люди, які проводять багато часу на свіжому повітрі. Дивно, але існує думка, що з цим пов’язане погіршення зору і під час читання. Тобто зір псується не від книги, а від того, що читач тривалий час проводить у приміщенні.

НЕ ТІЛЬКИ МОРКВА?

Беззаперечно, морква – фаворит у підтримці гостроти зору. Втім, її варто споживати з іншими жирами. Ще дуже корисними є курага, чорниця, помідори, горобина. Спеціалісти радять регулярно вживати зелені овочі. Наприклад, шпинат містить Вітамін А, який сприяє відновленню клітин поверхні ока. Вживання лосося захистить сітківку від пошкоджень, а ще може запобігти сліпоті. Велику кількість Омега-3 містять волоські горіхи, а це відіграє важливу роль у підтримці здоров’я очей. Якщо ви погано їсте, це підвищує ризик таких захворювань, як глаукома.

Ультрафіолетові промені можуть викликати подразнення ока. Таке випромінювання згубно діє на кришталик і на сітківку, тому сонячні окуляри є не тільки модним елементом, а й захистом для очей. Не варто цим нехтувати. Проте, від сонця ховатись теж не варто, бо ж саме сонячне світло стимулює вироблення вітаміну D, який відповідає за імунну систему.

Сухість очей може стати причиною погіршення зору. Якщо протягом дня ви декілька годин проводите за комп’ютером чи гаджетом, то зволоження очей необхідне. В цьому допоможуть краплі, які з радістю вам порекомендує офтальмолог. Не варто забувати і про часте моргання, адже так відбувається зволоження ока.

Щоб зняти зорову втому, необхідно щоденно виконувати гімнастику для очей. Рухи очима краще робити вранці або ввечері перед сном. Якщо протягом дня тривалість роботи за комп’ютером перевищує рекомендований час, то такі вправи варто виконувати кожні 30 хвилин.

Навантаження на очі збільшується через постійне фокусування зору на близьких об’єктах. Тому в гімнастику слід включити вправу з фокусуванням на далеких об’єктах. Затримайте погляд перед собою на далекому об’єкті 2 секунди, потім сфокусуйте його на кінчику носа на 3 секунди. Повторіть 6 разів.

Міцно заплющить очі на 3 секунди, потім відкрийте очі на 3 секунди. Повторіть декілька раз.

Зробіть «погляд переляканої людини». Закрийте очі на 5 секунд, потім широко відкрийте їх. Повторіть 8-10 разів.

Швидко кліпайте протягом 10 секунд.

Відведіть праву руку з випрямленим пальцем, повільно проведіть справа наліво і зліва направо, слідкуючи при цьому за пальцем очима. Повторіть вправу декілька раз.

Підніміть очі догори, опустіть донизу. Поверніть очі вправо, а потім наліво. Повторюйте вправу декілька раз. Потім підніміть очі догори, зробіть ними кругові рухи за годинковою стрілкою, потім – проти годинкової стрілки.

Намалюйте поглядом квадрат. Обведіть поглядом ромб. Намалюйте очима бантики. Накресліть очима вертикальні дуги, спочатку за годинниковою стрілкою, потім – проти.