Logo
4 Жовтня 2015, 23:47

“САМОПОМІЧ” вимагає в суді визнати незаконними зареєстровані списки політичних партій, що порушують гендерну квоту.

3 жовтня місцева організація політичної партії «Об’єднання «Самопоміч» подала позов до суду з вимогою скасувати рішення ТВК про реєстрацію кандидатів у депутати Івано-Франківської міської ради від політичних сил, які порушили принципи закону "Про місцеві вибори", зокрема, не дотримались гендерної квоти (в даному випадку в їхніх списках жінок менше обов’язкових 30-ти відсотків).
фото
Обґрунтовуючи позов, "Самопоміч" зазначає, що постанови Івано-Франківської міської виборчої комісії дискримінують права жінок і суперечать ст.4 ЗУ «Про місцеві вибори». Оскільки ТВК затвердила списки кандидатів у депутати Івано-Франківської міської ради без дотримання 30% гендерної квоти.
"Одним із завдань політики є забезпечення загальносуспільного інтересу, прав та інтересів соціальних груп, зокрема жінок. Позиція «Об’єднання «Самопоміч» є послідовною з моменту внесення норми про гендерну квоту на обговорення у Верховній Раді України і до її реалізації у виборчих списках. Ігнорування політичними силами вимог закону щодо кількості представників однієї статі у виборчих списках кандидатів у депутати унеможливлює реалізацію Конституційного права на участь в управлінні державою жінок", - вважає кандидат в депутати Іван Пасічняк.
В політсилі вважають, що дії міської виборчої комісії не дозволяють жінкам повністю реалізувати право обиратися до всіх публічно обираних органів.
"Команда Об'єднання "Самопоміч" у Івано-Франківську виступає проти нівелювання принципу рівного виборчого права. Ми не тільки відкрили свої списки для громади, а й виконали норму закону, яка говорить про те, що кандидатів протилежної статі має бути не менше 30% у списках, які реєструють ТВК. Ряд політичних партій проігнорували цю норму і ми бачимо своїм завданням докласти всіх зусиль щоб закон був одинаковим для всіх, а активна участь жінок в політичному процесі не була маніпуляцією, а поширеною практикою. - коментує керівник виконкому партії "Об'єднання "Самопоміч" у Івано-Франківську, кандидат в депутати міської ради, Микола Гавриляк.
 

Схожі Новини