Logo
5 Червня 2015, 19:22

Що зміниться у франківських маршрутках після 10 червня?

З десятого червня значна кількість івано-франківських маршруток возитиме пасажирів за ціною у дві гривні. Адже за домовленістю із місцевою владою, до дати "ікс" вони повинні встановити gps-трекери та ввести обілечування пасажирів.

маррутки

Однак уже зараз бачимо, що перевізники нехтують домовленостям, та спираючись на різні обставини відмовляються встановлювати їх. Погоджується із цим і директор департаменту комунального господарства, транспорту та зв’язку Михайло Смушак, пише Бліц-Інфо.

"Можу впевнено сказати, що після десятого червня у місті значно скоротиться кількість маршруток", - зауважив Смушак.

Зокрема, на середину тижня gps-трекерами уже обладнано понад 120 маршруток. Займається цим житомирська фірма "Автоімідж" яка здобула перемогу у конкурсі.

"Встановлюють їх зазвичай ночами, адже автобуси вдень перебувають на маршрутах. Паралельно йде налагодження програмного забезпечення, вводяться всі зупинки, початок та закінчення рейсів. Все для того, щоб можна було формувати звітність", - розповідає головний комунальник.

Він додає, gps-трекери фіксуватимуть всі порушення. Зокрема, і перевищення швидкості, а також час простою на зупинках. Люди зможуть самі контролювати дотримання графіку руху.

"Таким чином мешканці знатимуть, що автобус є до 22 години, то він так і буде їхати. Адже перевізники та водії боятимуться з'їзджати з маршрутів швидше, як це було раніше  - захотів поїхав у 6 – 7 годині", - коментує Михайло Смушак.

За його словами, зараз йде облаштування диспетчерського пункту. До кінця тижня повинні привезти великий екран де буде карта міста і можна буде в онлайн режимі спостерігати за рухом автобусів. А запрацює все 10 червня.

Слідкувати за тим, щоб перевізники які не встановили gps не брали 3,50 чи 4 гривні будуть спеціально створені робочі групи. Їх головний комунальник створив п’ять, які складаються з трьох чоловік. Вони із самого ранку 10 червня їздитимуть тими автобусами які не встановили їх.

"Як тільки виявимо, що хтось з водіїв взяв 3,50 чи 4 гривні в той же день подаємо міському голові клопотання про розірвання угоди з перевізником. Це стосується  і видачі квитків",підсумував Смушак.

Варто зазначити, наприкінці квітня очільник Івано-Франківська Віктор Анушкевичус говорив про те, що потрібно зменшити кількість маршруток в місті. За його словами, із 260 міських маршруток повинні залишитися тільки 200. Тож містянам залишається тільки очікувати, що якість надання послуг приватними перевізниками міста нарешті покращиться.