Logo
16 Квітня 2019, 18:51

Школи Прикарпаття проходитимуть інституційний аудит раз на 10 років

Про це сьогодні під час робочого візиту до Івано-Франківська повідомила Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич.

На заміну застарілій системі атестації шкіл набуває чинності новий наказ Міністерства освіти і науки про інституційний аудит, пише Типовий Франківськ

"Входить в дію новий наказ Міністерства освіти і науки про інституційний аудит загальноосвітніх навчальних закладів. Цей інституційний аудит буде проводити державна служба якості освіти. Він замінить застарілу систему атестації шкіл, яка була така репресивно-контролююча і перетворилася у формалізм і купу паперів. За результатами аудиту школі надається відповідна оцінка, або високий рівень, або такий, який є достатнім і потребує вдосконалення. Може бути також рівень низький, і тоді школа отримує рік на виправлення ситуації, і якщо ситуація не виправлена – змінюється керівник, або школа реорганізується", - розповіла Міністерка.

Тепер інституційний аудит проходитиме раз на 10 років, щоб виявити позитивні і слабкі сторони школи і порекомендувати, як покращити якість освіти в школі, та що потрібно зробити.

"Це потужний інструмент підвищення якості роботи у школах з одного боку. З іншого  – ми не можемо допускати, щоб школи, які працюють в дуже поганих умовах, не створюють якості освіти, продовжували далі так працювати і від цього страждали діти. Тому новий інструмент буде більш ефективним і сприятиме зростанню якості освіти в середній школі", - додала Лілія Гриневич.

Також Міністерка повідомила, що Прикарпаттю виділили 24 мільйони для вбиралень у сільських школах, і навчання дітей у лікарнях підтримують цільовою субвенцією. 

Схожі Новини