Logo
13 Березня 2019, 15:05

Штрафи не лякають: у Франківську активно продають первоцвіти

За даними Міністерстві екології та природних ресурсів України, щороку в Україні знищують близько 20 мільйонів підсніжників, пролісків та інших сортів первоцвітів.

Спостерігати за продажем червонокнижних з приходом весни можна й в Івано-Франківську. Людей не зупиняє ані те, що таким чином вони знищують квіти занесені до Червоної книги України, ані можливість бути оштрафованим. Знецінюють унікальність ранніх квітів й тим, що продають їх за мізерною ціною у 10-20 гривень.

Хто контролює, і чи контролюють взагалі продаж підсніжників і первоцвітів в Івано-Франківську та, які штрафи загрожують порушникам?

У коментарі Типовому Франківську, керівник "Муніципальної інспекція з благоустрою" Мирослав Федорків зазначив, що інспекція щороку долучається до боротьби із продавцями первоцвітів на вулицях міста.

Щоправда, лише на підставі того, що вони порушують правила благоустрою, здійснюючи несанкціоновану торгівлю у непередбачених для цього місцях. Інспектори складають протоколи, за які порушники отримують штрафи.

"Втім питання контролю за продажем первоцвітів належить до компетенції Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області, оскільки ці квіти занесені до Червоної книги України", - наголошує Федорків.

Відтак, додає, найбільша проблема у тому, що ці заходи точкові й не вирішують питання в комплексі. Усе через те, що інспектори не мають повноважень на штрафування продавців за торгівлю квітів з Червоної книги та вилучати товар.

"Можна оштрафувати півдюжини людей, але це не змінить поведінку громадськості загалом. Адже десятки людей торгують первоцвітами, а сотні й тисячі - їх купують", - додає комунальник.

У свою чергу, представники Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області закликають прикарпатців звертатись до екологічної інспекції або поліції, якщо ті стали свідками торгівлі рослинами, занесеними до Червоної книги України.

Загалом збір, продаж та купівля первоцвітів карається штрафами – від 510 до 3655 грн згідно з кодексом про адміністративні правопорушення. Також законодавством передбачене відшкодування збитків, заподіяних природі.

                                                                                                                                                        Вероніка Ковбасюк