Logo

9 Жовтня 2018, 16:18

Сотні медиків та освітян пікетують Івано-Франківську ОДА з вимогою підвищити зарплати

Пікет медики і освітяни розпочали з промови, в якій висловили недовіру уряду.За словами голови профспілки медиків Прикарпаття Наталії Бирчак, люди готові до крайніх заходів.

"Я представляю ту частину медиків, яка працює в державних закладах і боїться втратити роботу. Все залежить від того, як ми організуємося. Нонсенс, коли лікар отримує зарплату, як молодший персонал",  сказала Бирчак.

Зараз в області медикам боргують 35 мільйонів гривень заробітної плати. У Рогатинському районі лікарі досі не отримали зарплат за червень.Наталія Бирчак наголошує, що це перший етап акції протесту. 17 жовтня в Києві відбудеться Всеукраїнська акція протесту медиків. На неї відправиться делегація медпрацівників з Прикарпаття. 

За її словами, незабезпеченість зарплатою до кінця року, тобто дефіцит коштів,  117 млн грн, в тому числі в Івано-Франківську – 30 млн гривень.

Медики обурені, що їх не чують в Уряді. Пікетувальники скандують: "Владо, фінансуй медицину, щоб не загубити країну!" 

Голова профспілки Богородчанської ЦРЛ Марта Терешко зазначила, що рівень доходів медиків суттєво знизився. З квітня-травня цього року наростає заборгованість із заробітної плати. В 6 районах області протермінована зарплата медиків складає 20 млн грн. 

Медиків болить, що в галузі  катастрофічний відтік кадрів. Лікарі та медсестри через низькі заплати виїжджають на роботу за кордон. "Вже у 2020 році медичні реформи в області робити не буде кому",  каже Марта Терешко.

Окрім погашення заборгованості, лікарі вимагають зберегти лікарсько-фельдшерські бригади екстреної медичної допомоги (їх сьогодні скорочують), а також проводити індексацію зарплати.

Пікетувальники вимагають не допускати вивільнення працівників в результаті автономізацвї закладів та створення госпітальних округів.  Сьогодні середня зарплата медиків по області близько 5 тис. грн, по Україні  6 тис. грн.