Logo
31 Жовтня 2017, 13:20

Соціологи дослідили, які проблеми найбільше хвилюють прикарпатців

З 10 по 27 жовтня на Прикарпатті проводили опитування мешканців щодо актуальних питань стану і розвитку місцевого самоврядування, проблематики місцевих громад, тенденцій проведення реформи децентралізації та її оцінки.

прикарпаття

За словами представника дослідницько-консультаційної агенції «Galсоц», в опитуванні взяли участь 900 прикарпатців віком від 18 років, інфоормує кореспондент Бліц-Інфо.

«Згідно з результатами, існуючою суспільно-політичною та соціально-економічною ситуацією в області повністю задоволені тільки 0,7% респондентів, частково задоволені – 31,9%, не влаштовує існуюча ситуація – 61,3% опитаних», - пояснює фахівець пані Тетяна.

Ще одним питанням, яке дослідили інтерв’юери це питання об'єднання громад.

«Тут є велика різниця у сприйнятті об’єднання між мешканцями міста і села. Зокрема у Франківську 50% підтримують об'єднання громад, 24% - не підтримують. Серед непрацюючих більше байдужих до питань об'єднання, ніж серед працюючого населення. Варто також зауважити, що 38,7% опитаних вважають, що об'єднання проводиться шляхом нав’язування без урахування думки громади, 27,7% вважають, що переважно добровільно, 15,8% переконані, що об’єднання відбувається добровільно і тільки 8,7% вважають, що об’єднують примусово. При цьому мешканці міст переважно вважають, що об'єднання добровільне, тоді як мешканці сіл більше схильні до думки про примусове об'єднання», - каже пані Тетяна.

Важливо зауважити, що 68% опитаних хоче ліквідації ОДА і передачі їх повноважень виконкомам місцевих рад. Лише 19% виступають за їх збереження.

Що стосується ключових проблем розвитку місцевого самоврядування, то на думку опитаних - це безвідповідальність посадових осіб перед громадою, переважання особистого інтересу посадовця над інтересами громади і корупція на місцях. На питання, що потрібно першочергово вирішити, то більше 56,9% хвилюються зниженням безробіття, 52, 4% зменшенням тарифів на компослуги та 45% стримуванням рівня зростання цін та інфляції.

Водночас найменше мешканців Івано-Франківщини цікавлять проблеми захисту культури, української мови (0,5%), покращення екологічної ситуації (2,9%), борортьба зі слочинністю (3,1%), боротьба з алкоголізмом та наркоманією (3,8%).