Logo
29 Червня 2019, 18:10

Справжнє рабство: в Україні викрили мережу “реабілітаційних центрів”

Керував работорговцями громадянин Росії.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на прес-службу поліції, у Донецькій області припинено роботу мережі так званих реабілітаційних центрів та звільнено з рабства близько 100 осіб.

Угрупування на чолі з громадянином Росії діяло по всій Україні під виглядом благодійної організації.

Злочинці набирали «трудові бригади» за оголошеннями, обіцяючи безкоштовно позбавити громадян від наркотичної та алкогольної залежності. У «пацієнтів» – чоловіків та жінок, відбирали документи, телефони та особисті речі і тримали їх у заручниках.

«Реабілітація» полягала у важкій праці: на будівництві, розвантаженні, земельних роботах тощо. До тих, хто відмовлявся, застосовували заходи фізичного впливу. Умови проживання та харчування були мінімальними.

Грошей за виснажливу роботу «полонені» не отримували, усі кошти йшли до «благодійної» організації та опинялися на особистому рахунку її керівника. З одного «реабілітаційного центру» він отримував до 4 тисяч гривень на день.

Наразі тривають обшукові заходи. За фактом відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст. 149 Кримінального кодексу України «Торгівля людьми». Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі.

Схожі Новини