Logo
3 Квітня 2019, 19:00

Стало відомо скільки франківці відпочиватимуть на Великдень

Цього року українці відпочиватимуть 5 днів поспіль, завдяки Великодню 28 квітня та Дню праці 1 травня.

У 2019 році Великдень буде пізнім. За православним календарем він припадає на неділю 28 квітня і традиційно відзначається три дні - 27, 28 і 29 квітня відповідно, пише Типовий Франківськ.

Враховуючи те, що 1 травня традиційно відзначається День праці, українці відпочиватимуть цілих п'ять днів поспіль:

Субота 27 квітня – вихідний

Неділя 28 квітня – вихідний

Понеділок 29 квітня – вихідний

Вівторок 30 квітня – вихідний. Робочий день переноситься на суботу, 11 травня.

Середа 1 травня – вихідний

Великдень - одне з найулюбленіших свят українських християн. Саме воно завершує тривалий і суворий Великий піст і знаменує прихід справжнього тепла.

Світле свято дарує радість всім, адже його прихід означає три вихідних дня, ігри з фарбованими яйцями і традицію збиратися в цей день всією родиною. Дата святкування Великодня вираховується за місячно-сонячним календарем, саме вона визначає інші плаваючі дати кількох важливих церковних свят. 

Це Вхід Господній в Єрусалим або Вербна неділя – 21 квітень 2019 року, Вознесіння Господнє – 6 червня 2019 року, Трійця – 16 червня 2019 року.

Трохи більше ніж через тиждень після Великодня православні відзначають Батьківський день, він же Радониця, він же Поминальний день, він же Гробки. Цього року Гробки 2019 випадають на 7 травня.

Католики відзначатимуть Великдень в 2019 році на тиждень раніше православних – 21 квітня. Цікаво, що на цей же період припадає свято іудеїв Песах, його дата плаваюча і обчислюється за місячним календарем. Цього року його почнуть відзначати ввечері в п’ятницю 19 квітня, святкування завершуватися до ночі 27 квітня.