Logo
8 Листопада 2019, 13:42

«Сторінками української книги»: у Франківську відкрили книжкову виставку

Сьогодні, 8 листопада у фортечній галереї «Бастіон» відбулося урочисте театралізоване відкриття виставки друкованої книжкової продукції «Сторінками української книги».

Відкриття відбулось за участі акторів театру фольклору, мистецьких колективів, письменників та видавців, пише Типовий Франківськ.

На Книжковому ярмарку представлені видавництва та книготорговельні підприємства з Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської та Харківської областей.

Зазначимо, що цьогоріч книжкова виставка присвячена Дню української писемності та мови і 100-річчя Соборності.

"Сьогодні ми вперше на такому форумі. Представляємо архівні матеріали часів 1918-19 років. Ці документи постійно були в опрацюванні дослідниками чи навіть пересічними громадянами", - зазначив головний спеціаліст відділу використання інформації та документів державного архіву в Івано-Франківсткій області Тарас Галян.

Чоловік зазначає, такі документи важливо виносити на широкий загал, щоб люди могли у вільному доступі прочитати, як творилася наша держава.

Представлені законодавчі документи, періодичні видання про життєдіяльність ЗУНР. Також представили унікальний документ - фотоальбом, який складений у міжвоєнний період польською владою про діячів УПА та Січових стрільців з метою відстеження їхніх дій.

Виставку відвідав очільник Прикарпаття Денис Шмигаль. Він зазначив, що цей захід популяризує українську книгу.

«Книга -  це досвід, знання, передача інформації.  У нас прекрасна українська література. З моєї сторони буде підтримка та певний розвиток надалі, бо справжня книга залишається з тобою протягом життя і наповнює тебе життєвим досвідом. Книжки - це правильний напрямок у розвитку української мови. Щороку обсяги друкованих українських видань зростають, що свідчить про популярність і актуальність українськомовної друкованої продукції. Мене особисто це дуже тішить, бо я з малку є шанувальником української книги», -відзначив Денис Шмигаль.

Виставка триватиме два дні.

Схожі Новини