Стрілок, який в центрі Івано-Франківська убив підприємця каже, що його незаконно утримують в СІЗО (фото)

Сьогодні, 13 березня, в Івано-Франківському міському суді відбувається підготовче засідання щодо стрілянини в центрі міста, яка мала місце у липні минулого року. 

На лаві підсудних Михайло Дерещук, його обвинувачують за ч. 1 ст. 115 («Умисне вбивство») та ч. 1 ст. 263 («Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами») Кримінального кодексу України.

На судове засідання з’явилися обвинувачуваний Михайло Дерещук, прокурор, захисники обвинувачуваного та потерпілі. Перед судовим засіданням до суду надійшло ряд клопотань від захисту обвинувачуваного. Зокрема про повернення обвинувального акту прокурору, проведення ряду експертиз: судово-психічної, балістичної та інших.

Прокурор апелював, що відсутні підстави для повернення обвинувального акту та додав, що потрібно продовжити тримання  М.Дерещука під вартою оскільки обвинувачуваний раніше притягався до кримінальної відповідальності і може чинити тиск на свідків. Крім того, до суду надійшли позовні заяви від потерпілих Інни та Галини Гербін.

Відтак захист обвинувачуваного зазначив, що Дерещук потребує лікування і жодних ризиків немає, тож просить більш м’якого запобіжного заходу.

Як зазначила суддя Зеленко, частина клопотань, які захист обвинувачуваного подав не можуть підлягати до розгляду на даному етапі підготовчого засідання. Тож адвокат сказав, що це передчасні клопотання і на даному етапі просить суд розглянути клопотання про повернення обвинувального акту.

Зокрема у клопотанні йдеться про те, що в обвинувальному акті не вказано мотивів обвинувачуваного, тому можна зробити висновок про порушення права на захист. Не була проведена судово-психологічна експертиза та упущено ряд питань, які треба встановити.

Також клопотання подав Михайло Дерещук, про повернення речей, які були вилучені та речей, які надав добровільно при проведенні експертиз. Та заявив, що його під вартою утримують незаконно. Колегія суддів у складі головуючої судді Зеленко вийшли до нарадчої кімнати.

Після наради колегія суддів ухвалила, що обвинувальний акт складено без порушень і відмовила повертати прокурору обвинувальний акт. Також Дерещуку продовжено тримання під вартою до 11 травня 2018 року. Наступне судове засідання відбудеться 22 березня о 14.00 годині.

564 1

Залишити Коментар