Logo
28 Квітня 2015, 14:46

Суд стягнув з Івано-Франківської міської ради 1218 грн на користь ТзОВ “Арсенал Сіті”

Господарський суд Івано-Франківської області задовольнив позов фірми "Арсенал-Сіті" до Івано-Франківської міської ради і виконавчого комітету. Забудовник 17 га території мікрорайону в межах вулиць Коновальця – Чорновола – Сорохтея – Національної Гвардії, де раніше знаходилася військова частина, звернувся до суду щодо приведення документів, які укладені між сторонами, до вимог чинного законодавства.

суд

Зазначимо, нещодавно прийняті зміни до ст. 40 ЗУ “Про регулювання містобудівної діяльності” передбачають пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту. Згідно рішення суду, Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради, Фінансове управління МВК Івано-Франківська повинні укласти договір про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста в редакції, яку запропонувала фірма-забудовник "Арсенал-Сіті".

Нагадаємо, договір про співпрацю між міською радою та фірмою “МАОДОТ-І” був укладений ще у 2007 році і передбачає використання земельної ділянки площею 17,36 га в межах вулиць Коновальця – Чорновола – Сорохтея – Національної Гвардії (територія колишнього військового містечка №13 МОУ). Пізніше фірма змінила назву на "Арсенал-Сіті".

На підставі Договору про співпрацю позивачем (“Арсенал Сіті”) було виконано наступні зобов’язання":

  • передано Міністерству оборони квартири площею 13 670 кв. м. для військовослужбовців, які перебували на квартирному обліку;
  • споруджено зовнішні інженерні мережі поза межами вказаної ділянки;

Крім цього, забудівник зобов’язується протягом 10 років з моменту укладення Договору спорудити об’єкти соціальної інфраструктури – загальноосвітню школу на 700 місць та 2 садочки на 90 місць в кожному; а також завершити спорудження інших об’єктів інженерної, транспортної інфраструктури й об’єктів дорожнього господарства.

Дана справа є прецедентом. Вперше в Україні саме замовник будівництва зробив крок в напрямку законодавчого врегулювання існуючих правовідносин. Сподіваємось, цей прецедент допоможе узаконити правовідносини іншим замовникам будівництва у випадку протиправного ухилення органів місцевого самоврядування від укладення договорів про пайову участь”, – прокоментував юрист ПП «Івано-Франківська правнича агенція», представник ТзОВ «Арсенал Сіті» в справі Тарас Жарський.

Випадки ухилення від укладення договорів про пайову участь із замовниками будівництва, що ще до набрання чинності ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» виконали свої обов’язки щодо розвитку інфраструктури, є непоодинокими. Органи місцевого самоврядування умисно ухиляються від укладення таких договорів, мотивуючи це принципами свободи договору тощо.

В конкретній ситуації ми зіткнулись саме з таким випадком: укладення договору про пайову участь та приведення раніше існуючих договорів у відповідність із чинним законодавством прямо передбачене п. 7 Перехідних положень ЗУ Про регулювання містобудівної діяльності. Саме з цих положень ми виходили, ведучи цю справу: є договір, є закон, є норма закону, де вказано, що договір слід привести у відповідність до закону – чому ми маємо ухилятись від виконання обов’язків прямо передбачених що для компанії, що для органу місцевого самоврядування?” – прокоментував рішення суду директор ТзОВ “Арсенал Сіті” Тарас Виноградник.

У результаті судового засідання сторона відповідача зобов’язана сплатити кошти на користь ТзОВ “Арсенал Сіті”. Йдеться про суму у розмірі 1218 грн (Івано-Франківська міська рада), 609 грн (Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради) та 609 грн (Фінансове управління МВК Івано-Франківська).

Чи буде виконуватись органами місцевого самоврядування міста Івано-Франківськ це цілком законне рішення, чи спроби уникнути виконання закону продовжаться у формі апеляції, ми вже зможемо побачити зовсім скоро.